Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na výber pediatra

december 07, 2019 - 12:00
Vybrať vhodného pediatra je náročné najmä v dobe plnej zaručene správnych informácií. Na vašu intuíciu sa však môžte spoľahnúť vždy a najlepšie je keď sa skĺbi s profesionálnym prístupom doktorky.
Foto: 
pixabay.com

 Výber pediatra

Každá z nás si želá pre svoje dieťa pediatra ktorý berie ohľad na jeho krehkosť, má veľa skúseností a zároveň je vynikajúci odborník. Ešte keby s nami aj prekonzultoval každý problém s ktorým by sme za ním prišli.. Je to však vôbec možné?

Dnešné maminy sú pod veľkým tlakom kvôli množstvu informácií ktoré na nich zo všetkých strán útočia. Rozhodovať o zdraví vlastného dieťaťa je náročné aj pre mužov, ale matky sú tie čo zväčša mávajú posledné slovo. Vychádza sa tak z inštinktu, že svoje dieťa poznajú najlepšie oni. Takže rozhodujeme o typov podávaných liekov, ich frekvencii, voľbe vyšetrení ktoré chceme absolvovať. Často krát samy pediatri dávajú rodičom na výber rôznych odborníkov na danú problematiku a tak sa v nich snažia rodičia zorientovať. Hľadajú na internete, vypytujú sa priateľov a známych.

 Aký postup je najlepší

 Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že najlepšia vec čo môžeme pre seba a svoje dieťa urobiť je dôverovať doktorovi ktorého sme si vybrali. Nepodceňujme jeho skúsenosti a skúsme sa nedať zneistiť neoverenými informáciami z internetu. Určite doceníme blízkosť ambulancie alebo možnosť objednať sa online. Veľmi prívetivé bolo keď naša pediatrička prišla pozrieť bábätko domov a naše zoznámenie prebehlo v neformálnej atmosfére. Prezistite si pediatrov v najbližšom okolí, dohodnite si termín návštevy a hlavne sa veľa pýtajte. Aby ste zistili či budete názorovo približne na jednej vlne pretože nedôverovať doktorovi v prípade zdravia vlastného dieťaťa je ubíjajúce pre obe strany. 

 Dieťa Vám napovie

Prekvapilo ma keď pri synovej poslednej laryngitíde začal kričať, že on chce ísť k pani doktorke a prečo ho tam nechcem odniesť. Bolo to z dôvodu, že som nemala auto, bola veľká zima a ísť večer na pohotovosť ma nijakým spôsobom nelákalo. Radšej sme šli teda k pediatričke po víkende a úsmev ktorý môj syn na ňu vyčaril mi bol jasným dôkazom dobrého výberu. Aj keď možno chcel dostať len tú lízanku čo bežne doma nedostáva.

Zajtra sa na Vás tešíme s radami ako postupovať pri teplote, laryngitíde či prvej nádche.

- - Inzercia - -