Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Blíži sa Mikuláš. Kde všade ho v hlavnom meste stretneme?

december 03, 2019 - 11:28
Mikuláš je obľúbený najmä medzi deťmi, ktoré sú v tento deň obdarované sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do obloka ráno si v nich nájsť milé prekvapenie. Skutočný Mikuláš žil niekedy v rokoch 260-270 nášho letopočtu, pravdepodobne v meste Patare na južnom pobreží Malej Ázie. Bol synom bohatých rodičov. Už počas svojej mladosti vynikal a bol známy pre svoju dobročinnosť. Neskôr sa stal biskupom. Pomáhal tým, ktorí pomoc potrebovali.
Foto: 
Marek Velček

 Mikuláš príde aj do Bratislavy. Stretneme ho na viacerých miestach.

Do Centrálu príde Mikuláš 5. decembra o 16.00

Počas mikulášskeho poobedia sa môžete tešiť na Smejka a Tanculienku, detské divadelné predstavenie Mikulášsky autobus a divadlo HAAF pod vedením herečky Zuzany Haasovej. Popri tom všetkom sa môžete baviť v tvorivých dielňach, v Mikulášskom fotokútiku, pri zdobení mini báboviek s Potten&Pannen Staňek, či na vianočnom workshope s KC Slunce.

Do Ružinova príde taktiež 5. decembra o 17.00

V Ružinove na vás čaká popoludnie plné športových disciplín spojené s prezentáciou Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji žien do 18 rokov. Počas podujatia sa na klzisku objaví Mikuláš s jeho pomocníkom čertom a prekvapí všetky deti. Všetky poslušné deti dostanú sladkú odmenu, ktorú si Mikuláš prinesie v batohu. Úsmev na každej detskej tvári je zaručený.

5. decembra o 16.30 príde Mikuláš aj  do Podunajských Biskupíc

Na priestranstve pri pošte na Uzbeckej obdaruje deti sladkosťami a ovocím. Bude mať so sebou aj čerta. Príďte mu dokázať, že ste cez rok naozaj poslúchali. O zábavu sa postará žonglujúci klaun Tomík.

 5.decembra  o 17.00 príde aj do Vajnor

Vajnory budú vo štvrtok rozsvecovať vianočný stromček. Tejto milej povinnosti sa ujme Mikuláš. Vítané sú všetky deti, ako aj dospeláci, ktorí chcú zažiť jedinečnú vianočnú atmosféru.

V Starom Meste sa objaví Mikuláš 6.decembra o 16.00 na Námestí Mateja Korvína

V rámci debutových Vianočných trhov na Námestí Mateja Korvína sú všetky deti pozvané na milé Mikulášske divadelné predstavenie, ktoré sa začne o 16:00 hod. Okrem Mikuláša sa o príjemnú atmosféru postará vyhrievaná terasa a vianočné trhy plné jedla a pitia. A na deti, ktoré poslúchali, bude čakať aj sladká odmena.

Dobro zvíťazí nad zlom počas decembrových večerov na Námestí Mateja Korvína. Nájdete tu čarovný svet rozprávok uprostred mesta, ktorý deťom prinesie známy rozprávkar Branislav Jobus. Okrem neho sa o pohodovú atmosféru postarajú aj hudobné formácie Silent TRIO, Ludo Kuruc Band a Ricco & Claudia.

Detičky sa môžu tešiť aj na Mikuláša v Cubicone, kde je 6. decembra o 16.30 pripravený interaktívny mikulášsky program, minidiskotéka s čertom a anjelom a mikulášske balíčky od naozajstného Mikuláša.

Na Petržalské vianočné trhy príde Mikuláš 6. decembra o 15.30. 

Privezie ho koč, ktorý pôjde od DK Ovsište až na Námestie Republiky. Tešiť sa môžete na vystúpenie PACI PAC a na svoje si prídu aj fanúšikovia kapely S hudbou vesmírnou!

V Dúbravke ho stretneme 6. decembra o 16.00  pred DK Dúbravka

Mikulášsky program v Dúbravke odštartuje s Barborou Chlebcovou, ktorá privíta veselú Funny a jej zvieracích kamarátov opičku Gu-Gu a zajka Jo-Ja, ktorí si spolu s deťmi nielen zatancujú, zaspievajú, ale hlavne sa tešia všetci na Mikuláša. 

6. decembra môžete stretnúť Mikuláša aj vo Vianočnej električke.

 Mikuláš s čertom a anjelom budú detičkám rozdávať sladké dobroty.

Vianočnou električkou sa budete môcť odviezť v čase od 16:00 do 20:00 hod. v polhodinových intervaloch, kedy vyrazí na svoju poslednú okružnú jazdu.  

Stanovisko električky je na zastávke SND (Slovenské národné divadlo) na Jesenského ulici. Bežná trasa električky je: Jesenského (SND) – Nám. SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Jesenského (SND).

7. decembra príde Mikuláš do Devína, na Zimný štadión Ondreja Nepelu, do Slnečníc, do ZOO, či do River Parku. Všade je pripravený bohatý program pre deti.

 

- - Inzercia - -