Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Viete, ktoré potraviny účinkujú proti dehydratácii?

august 15, 2019 - 18:52
Každým cícerkom potu z vás uniká voda, ale i energia a vzácne minerály. Zabráňte páliacemu slnku, aby vás pripravilo o dôležité živiny a ochutnajte SOS potraviny proti nebezpečnej dehydratácii.

Trasľavá pomoc

Neverili by ste, ale napríklad trasľavá želatína, pretože obsahuje vodu a sodík, teda dve látky, ktoré z nás pri potení unikajú najrýchlejšie. Trasľavým dezertom predídete vzniku svalových kŕčov a dostanete do tela dávku sodíka, ktorá zabezpečí správnu funkciu nervovej sústavy. Dobre vychladená želatína s neodolateľnou ovocnou príchuťou vás navyše aj príjemne osvieži.

Vývar

Poriadna porcia vývaru pomôže zahnať bolesti hlavy, malátnosť, problémy s trávením a ďalšie príznaky dehydratácie. Silný vývar z kostí totiž obsahuje magnézium, fosfor, sodík i kalcium, teda všetky minerály, ktoré potrebuje doplniť telo vysilené dehydratáciou. Vývar zároveň zahasí i smäd a vráti vás späť do hry.

Objednajte si a dozviete sa viac

Viac sa dozviete v časopise ZDRAVIE RODINY, ktoré si ešte do konca augusta môžete objednať za zvýhodnenú cenu. K predplatnému dostanete od nás ešte darček: 2 kvalitné krémy od značky Nivea.

- - Inzercia - -