Dnes je štvrtok, 29.október 2020, meniny má: Klára
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

8 tipov na podporu mužskej plodnosti

august 12, 2019 - 18:00
Mužská plodnosť sa za posledných pár rokov znížila. Spermie sa tvoria v menšom počte a sú menej pohyblivé, za čo je vo veľkej miere zodpovedný moderný životný štýl.

Či už je váš partner manažér alebo robotník, vedzte že lenivé spermie nerobia rozdiely pri výbere svojho majiteľa. Ako teda bojovať proti mužskej neplodnosti? Stačí len pár malých zmien.

Odporúčania pre každého muža:

  1. Zbavte ho obtiahnutých slipov – Udržiavanie semeníkov „v chlade“ je základom pre tvorbu životaschopných spermií. Muži, ktorí nosia tesné spodné prádlo a obtiahnuté rifle sú menej plodní. Doprajte svojmu drahému voľnosť v podobe voľných boxeriek i riflí.
  2. Nestresujte ho – Stres narúša mnohé funkcie organizmu a plodnosť nie je výnimkou. Stres ovplyvňuje mužskú fertilitu na psychosomatickej, ale aj fyziologickej úrovni (imunita, hormonálna rovnováha, svalový tonus a iné).
  3. Životný štýl je dôležitý – zbavte sa zlozvykov ako fajčenie, alkohol, či káva. Pitie predovšetkým tvrdého alkoholu i piva znižuje pohyblivosť spermií. Konzumáciou kávy sa pripravíte o kvalitné spermie.
  4. Upravte stravu – „Ideálne je ak sa jedálniček zmení 3 mesiace pred plánovaným otehotnením. Na rozhýbanie spermií je dôležitý kvalitný pitný režim a zvýšenie príjmu čerstvého ovocia i zeleniny s obsahom vitamínu C a  antioxidantov. Muži by si mali sledovať prísun antioxidantov a myo - inozitolu, ktoré vo vhodnej kombinácii prispievajú k správnej tvorbe spermií a ich zreniu,“ tvrdia odborníci. 
  5. Hýbte sa a cvičte – Sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu kráčajú ruka v ruke so zlým držaním tela, čo môže narušiť funkciu reprodukčných orgánov, trávenie aj imunitu. Dôsledkom býva zhoršená kvalita spermií.
  6. Nezabúdajte na spermiogram – S pribúdajúcim vekom mužov, klesá každým rokom o 10 % hladina testosterónu, zmenšuje sa libido a pribúda % mužov s erektívnou dysfunkciou a pruchami plodnosti. Či sú spermie v poriadku, alebo im je potrebné k tomu, aby plnili svoju úlohu nejako pomôcť sa dozvieme vďaka spermiogramu. Pri tomto jednoduchom vyšetrení sa mikroskopický vyšetruje ejakulát muža – kontroluje sa veľkosť, tvar a pohyblivosť spermií.
  7. Sex je náš – Veru, nestačí ho mať na výročie, avšak nepodriaďujte svoj sexuálny život túžbe po dieťati – zbytočné to na vás vytvorí nepotrebný tlak a spôsobí psychické blokády. Majte sex tak často, ako naň budete mať chuť, avšak ak túžite po dieťati, orientujte sa na plodné dni a majte sex každý druhý deň. Najlepšie 2 dní pred ovuláciou a k tomu priamo v deň ovulácie.
  8. Nezabúdajte na výživu – Pánom je potrebné upraviť stravu a zvýšiť príjem jednotlivých vitamínov i antioxidantov prospešných pre plodnosť. Ako ale dosiahnuť aby váš partner prijímal dostatok antioxidantov a vitamínov prostredníctvom stravy, ktorá žiaľ často neobsahuje účinné látky v dostatočnom množstve? Na trhu existuje napríklad výživový doplnok Folandrol, zostavený špeciálne podľa potrieb každého muža v období plánovania potomka.

- - Inzercia - -