Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krása alebo inteligencia? Muži v tom majú jasno

august 06, 2019 - 19:00
Jedno je isté. Sto ľudí, sto chutí. A napriek tomu, že krása je relatívny pojem a v konečnom dôsledku veľmi individuálna záležitosť, vedci si na ňu - z pohľadu vzťahov, aj tak posvietili.

Na základe mnohých prieskumov vyplynulo, že v kontakte s krásnymi ľuďmi bývame skôr v strehu a dávame prednosť ľuďom rovnako atraktívnym ako my. Tento postoj je podľa znalcov vrodený. Čo ste o chlapskom vkuse (zrejme) netušili?

  • Mužský mozog je údajne nastavený tak, aby ho priťahovali sexuálne dostupné ženy so zdravou reprodukčnou schopnosťou. Ak si posvietime na fyzickú stránku, muži preferujú "zdravú váhu". Práve tento typ postavy pre nich totiž predstavuje schopnosť ženy vynosiť a porodiť dieťa.
  • Výskumy tiež potvrdili, že páni uprednostňujú ženy s detskými črtami tváre – veľké oči, menší nos, líčka i plnšie pery. Tieto charakteristiky v nich prebúdzajú ochranárske pudy. 
  • Dobrou správou je, že žena nemusí byť prirodzene krásna, aby muža upútala. Hoci krása môže byť v úvode výhodou, dôležité je vedieť dať najavo svoju (ne)dostupnosť. Znaky tzv. prístupnosti sú pre mužov lákavejšie ako fyzická krása.

Krása alebo inteligencia?

Takmer všetky štúdie za posledných šesťdesiat rokov potvrdili, že vzhľad a postava ženy sú príťažlivejšie než inteligencia. V praxi to však vyzerá nasledovne: muža musíte najskôr upútať, až potom začne objavovať vaše vnútorné bohatstvo, ktoré je pre ňho dôležitejšie. To je skrátka postupnosť, ktorou sa mužský svet riadi už od nepamäti a zdá sa, že nič sa na tom v najbližších rokoch nezmení.

- - Inzercia - -