Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aj vy sa neustále potíte?

august 01, 2019 - 19:30
Ani vy si nemôžete dovoliť obtiahnuté tričko či šaty s odhalenými rukami, pretože večne prepotené mapy pod pazuchami nevyzerajú vábne?
Foto: 
Shutterstock

To, čo ste ešte v marci ukryli pod svetrom, je zrazu v lete problém. Chceli by ste dostať nadmerné potenie pod kontrolu? Skúste napríklad správnu dávku botulotoxínu.

Šetrný laser

Je to nekončiaci kolotoč - neustále zvýšená vlhkosť a zápach v oblasti podpazušia. Celé roky sa doslova hanbíte za stopy, ktoré vám neúnavný pot zanecháva na oblečení. Ak sa vám z rôznych dôvodov nepozdáva ošetrenie botulotoxínom, a antirespitanty vám buď nestačia alebo ich nemôžete používať kvôli alergickým reakciám, nechajte sa nahovoriť na laserovú metódu. Je určená pre každého, komu sa zdá, že jeho potenie v podpazuží presahuje bežnú normu a prekáža mu v každodennom styku s okolím.

Ako to prebieha

Laserové ošetrenie patrí k najnovším metódam, ktorými dokážeme obmedziť výrazné potenie. Rovnako ako ošetrenie botulotoxínom, ani laserová metóda nie je komplikovaná. Tri až štyri dni pred samotným zákrokom odporúčam oholiť si podpazušie,“ objasňuje priebeh ošetrenie odborníčka a pokračuje: „V deň ošetrenia si takzvaným jod-škrobovým testom vizualizujeme aktívne potné žľazy, čím si určíme hranice a veľkosť ošetrovanej plochy, ktorú si zakreslíme ceruzkou a kožu dezinfikujeme.

Viac v aktuálnom čísle ZDRAVIE RODINY

- - Inzercia - -