Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Kvalitné autá a krásne ženy k sebe odjakživa patrili. Začíname veľký seriál so značkou VOLVO!

júl 05, 2019 - 14:00
Začiatok júla sme v našej redakcii poňali vskutku inovatívne a prinášame vám viacero noviniek. Jednou z nich je seriál o luxusnej značke automobilov Volvo, kde vám ju budeme každý týždeň približovať a prezrádzať zaujímavosti, o ktorých ste (možno) netušili.
Foto: 

Spoločnosť Volvo bola založená v roku 1926 vo švédskom meste Götenburg, ako odvetvie firmy na výrobu guličkových ložisiek. Slovo volvo pochádza z latinčiny a znamená približne „ja sa valím“. Prvý automobil pod značkou Volvo vyrobili v roku 1927, pomenovaný „ÖV4“. Skratka znamená „Öppen vagn„ otvorené auto a štvorka značí 4-valcový motor.

Kvôli drahému vývoju nových modelov sa spoločnosť rozhodla presadiť najpv v kategórii nákladných vozidiel a upevniť tak svoju pozíciu na trhu. Motto automobilky „Volvo pre život“ vyjadruje aj všeobecné povedomie o spoľahlivosti, trvanlivosti a bezpečnosti daných, severských vozidiel. Dôraz na bezpečie pasažierov potvrdzuje tiež fakt, že Volvo je prekopníkom väčšiny bezpečnostných prvkov montovaných do dnešných vozidiel.

V nasledujúcich týždňoch vám prinesieme nielen dôležité poznatky týkajúce sa bezpečnosti vozidla, ale rovnako užitočné fakty o spotrebe pohonných hmôt, autosedačkách, zaujímavostiach o večne obľúbenej téme - ženy za volantom, či najnovšie fakty o nehodovosti vozidiel. Tešíte sa? Téma autosedačky už budúci piatok! :-)

- - Inzercia - -