Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Strašiak s menom „zvýšený cukor“ už nestraší!

jún 27, 2019 - 10:00
Kolísavá hladina cukru v tele ani zďaleka nepostihuje iba obézne osoby alebo seniorov. V súčasnej dobe stále pribúda jednotlivcov, ktorí sa s touto komplikáciou stretávajú. Pokiaľ aj vy patríte medzi nich, máme pre vás dobrú správu. Aj nad týmto problémom sa dá zvíťaziť!
Foto: 

Je to aj môj problémom?

Obrovský smäd, časté močenie, chudnutie alebo naopak pribratie na telesnej hmotnosti, únava, poruchy vedomia, kolísanie hladiny cukru v krvi, glukóza v moči, pach acetónu z ústnej dutiny, zvýšená chuť k jedlu, svalová slabosť, pomalé hojenie rán, bolesti nôh. To všetko sú signály, ktoré vám môžu našepkať, že vaša hladina cukru nie je v poriadku.

Lekár je istota a vždy správna voľba

Pokiaľ ste spozorovali akýkoľvek vyššie uvedený príznak, nečakajte a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc. Môže ísť totižto o hru s časom. Včasné riešenie môže prepuknutie tejto komplikácie v tele spomaliť. Naopak odkladanie tohto problému môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám.

Čo viac môžete urobiť?

Pokiaľ je vaša diagnóza jasná, neprepadajte panike a pustite sa do boja s touto komplikáciou. Okrem zmeny životného štýlu a dodržiavania zásad, ktoré vám stanovil lekár, môžete cukrovku ovplyvniť aj pravidelným cvičením.

Cvičte jogu!

Ideálna je hormonálna jogová terapia, špeciálna starobylá technika, ktorá je zameraná práve na diabetikov. Táto metóda pomáha ľudom problém lepšie zvládať a ukazuje možnosti, ako mať metabolizmus pod kontrolou. Vďaka tomuto cvičeniu ľudia podporujú správnu funkciu pankreasu a pečene. Niektoré pozície stimulujú žľazovú aktivitu pankreasu a iné zas prispievajú k zníženiu ukladania škodlivých látok v tkanivách a k stabilizácii krvného cukru. 

Zázrak z pralesa rastlina, ktorá zabíja cukry

V mnohých kultúrach sa liečitelia snažili nájsť vhodné bylinky, ktoré by dokázali pomôcť. Najväčší úspech slávili Indovia. V temných exotických pralesoch objavili rastlinu, ktorú pomenovali Gurmar. Žuvanie jej listov tlmí príznaky ochorenia diabetes a znižuje chuť na sladké. Gurmar je jednou z mála známych látok, ktoré zvyšujú prirodzenú tvorbu a sekréciu inzulínu. Má rýchlo nastupujúci účinok redukcie glukózy v krvi a komplexne pôsobí na celý metabolizmus sacharidov. Účinné látky Gurmaru sú kyseliny gymnemové. Ich jedinečnou vlastnosťou je schopnosť znecitlivieť chuťové bunky, ktoré reagujú na sladké potraviny. Ich konzumáciou je možné obmedziť príjem sladkého bez veľkého premáhania a tým aj podporiť úbytok na váhe.

Štandardizovaný výťažok gymnemových kyselín bol zaradený do liekopisu a ako taký je dnes dodávaný na trh v podobe výživových doplnkov a v mimoeurópskych štátoch aj v podobe lieku.

Zabijak cukru z lekárne

Hľadáte spôsob, ako vyrovnať kolísanie hladiny cukru v krvi? Stavte na účinný prípravok, vyskúšajte DIAMizin Gurmar– zabijak cukru1, overený výživový doplnok, ktorý stabilizuje a udržuje hladinu cukru v krvi a obmedzuje chuť na sladké. Prípravok obsahuje extrakt z rastliny Gymnema sylvestre, ktorého účinné látky sú kyseliny gymnemové, ktoré prispievajú k optimálnej hladine glukózy v krvi a znižuje chuť na sladké, čím napomáha redukovať nadváhu.

- - Inzercia - -