Dnes je streda, 12.august 2020, meniny má: Darina
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Účinky cesnakového čaju nepodceňujte! S čím všetkým vám pomôže?

marec 31, 2019 - 18:10
Nájsť v nápojových lístkoch gastronomických zariadení u nás na Slovensku cesnakový čaj, je takmer nemožné. A pritom v niektorých kútoch sveta ide o vychýrenú pochúťku.

Priaznivé účinky cesnaku sú ľudstvu známe už od nepamäti. Nie nadarmo býva tento biely poklad považovaný za nevyhnutnú súčasť zdravého jedálnička a prírodnú medicínu zároveň. Určite ste si už rokmi zaužívali spôsoby, ako ho konzumujete najradšej, prípadne do ktorých jedál sa hodí najlepšie. No vyskúšali ste už cesnakový čaj?

Štíhlosť i zdravie

Práve vďaka tomuto nápoju sa údajne veľmi rýchlo zbavíte neželaných kilogramov, keďže cesnakový čaj pozitívne ovplyvňuje odbúravanie tukov a metabolické procesy v tele. Okrem toho vám pomôže vyhnúť sa srdcovo-cievnym ochoreniam, problémom s ľadvinami, prečistí črevá a zreguluje výšku krvného tlaku.

Jeho príprava je navyše veľmi jednoduchá. Pár minút povarte v cca 250ml vody 2 či 3 strúčiky cesnaku, podľa chuti môžete pridať i cibuľu. Všetko dôkladne preceďte a popíjajte teplé. Cesnakový čaj môžete dochutiť medom a potom si už len v kľude vychutnať jeho nesporné benefity.

- - Inzercia - -