Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jediné maslo, ktoré vás urobí neodolateľnou! Poznáte ho?

február 24, 2019 - 12:00
Povedať raz a navždy zbohom drapľavej a vysušenej pleti nikdy nebolo jednoduchšie. Stačí si zaobstarať bambucké maslo a tento problém máte raz a navždy vyriešený.

Výroba bambuckého masla je už od nepamäti doménou žien, a preto sa neraz zvykne označovať aj ako ženské zlato. Získava sa z plodov stromu shea tree, ktorý rastie v oblasti afrického rovníka. Práve tamojšie ženy už po stáročia využívajú bambucké maslo na dôkladnú starostlivosť o pleť, a to nielen pre jeho hydratačný efekt, ale tiež pre schopnosť chrániť pleť pred slnkom, či naopak silnejším vetrom.

Čo v ňom nájdeme?

Bambucké maslo obsahuje vitamíny A, E, F, kyselinu škoricovú, nenasýtené mastné kyseliny a karotény. Aj vďaka tomu je už dlhé roky jednou z najobľúbenejších prísad do kozmetických výrobkov, ktorým vďaka unikátnemu zloženiu dodáva priam exotický nádych. Koniec koncov, jeho hydratačné, vyhladzujúce účinky a schopnosť chrániť pleť pred nebezpečným UV žiarením, nie sú ani dnes na trhu samozrejmosťou.

Možností je veľa

Bambucké maslo nájdeme nielen v klasických mydlách, čistiacich géloch a pleťových krémoch, ale tiež v odlíčovacej kozmetike, respektíve ako prímes účinných vlasových kúr. Bambucké maslo je totiž nielen balzamom na pokožku, ale tiež osvedčeným prostriedkom na podporu zdravého rastu a kvality vlasov.

Popraskané ruky ho ocenia

Trápia vás najmä v sychravom zimnom období suché ruky a popraskaná pokožka? Jedno z najrozšírenejších využití bambuckého masla sa viaže práve na problém suchých a popraskaných rúk, stvrdnutej kože na pätách, lakťoch a kolenách, no skvelý účinok mu nemožno uprieť ani v prípade odrenín, popálenín či snahy minimalizovať nepekné strie na pokožke.  

Náš tip

Ak ste sa bambuckým maslom nechali zlákať, potom vedzte, že má veľmi jemnú, priam nebadateľnú vôňu. No ak si doň pridáte niekoľko kvapiek prírodného éterického oleja, výslednou vôňou budete veľmi príjemne prekvapení.

- - Inzercia - -