Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo kórejskej krásy: Trend K-Beauty valcuje kozmetický priemysel!

január 27, 2019 - 12:00
Celosvetový kozmetický priemysel zažíva revolúciu, ktorú má v rukách Južná Kórea. Dajte aj vy zelenú kórejskej starostlivosti o pleť K-Beauty!

K-Beauty, v preklade „kórejská krása“, sa stala fenoménom ostatných rokov. Kórejská kozmetika ako taká je synonymom pre kvalitné a  prírodné prípravky, navyše za prijateľnú cenu.

Kórejská starostlivosť o pleť sa v mnohom líši od klasickej starostlivosti, na ktorú sme zvyknutí. Zahŕňa používanie viac ako desiatky rôznych produktov, medzi ktorými nechýbajú pleťové oleje, esencie a pleťové séra. Kórejská kozmetika si zakladá na rešpekte k pokožke. Nepoužíva parabény a využíva špeciálne prírodné ingrediencie, akými sú ženšen, chia semienka, kozie mlieko alebo slimačí sliz. Odvíja sa samozrejme od individuálnych potrieb pokožky.

Jednotlivé kroky

Skôr, než si nanesiete vrstvu make-upu, musíte sa o pleť riadne postarať. Môžete byť zvyknutí na typický denný trojstupňový postup: použitie čistiaceho produktu, tonera a hydratačného krému pred aplikáciou make-upu. Avšak, v Južnej Kórei sa režim starostlivosti o pleť pohybuje od sedem až po dvanásť krokov, a to so zameraním na hydratáciu pokožky za pomoci jemných, prírodných prísad. V článku si predstavíme 10 základných krokov K-Beauty.

1.krok - Odličovanie

Prioritou kórejskej starostlivosti o pleť je, aby pokožka bola dokonale odlíčená. Iba vtedy sa do nej môžu vstrebať všetky produkty a účinné látky. Pleť sa odličuje nie jedenkrát, ale až dvakrát – double cleansing - dvojfázové čistenie pleti. V danej fáze sa používa olejový odličovač a čistiace produkty, ktoré dokážu dobre rozpustiť make-up. Tento krok je určený prevažne pre večernú rutinu.

2. krok - Čistenie pleti

Druhý krok, no súčasne i druhá fáza odličovania a čistenia pleti, je použitie produktov na báze vody. Ide o rôzne čistiace gély a peny, na ktoré sme už zvyknuté a určite ich používa každá z nás. Tento krok zaistí odstránenie mastnoty, nečistôt a zbytkového make-upu. Postup je nutné dodržiavať každé ráno a večer.

3. krok - Peeling

Peeling je dôležitým krokom starostlivosti o pleť. Odstránia sa pri ňom odumreté kožné bunky i upchané póry. Tým pádom sa do pokožky ďalšie produkty lepšie vstrebú. Poznáme viacero druhov peelingov. Klasický peeling so zrniečkami či peelingové gély, ktoré na seba viažu odumreté bunky a nedráždia pokožku tak, ako klasické peelingy. Netreba zabúdať ani na chemické peelingy s AHA kyselinkami, odstraňujúce odumreté kožné bunky. Peeling sa odporúča robiť dva razy do týždňa.

4. krok - Tonikum

Dostávame sa k štvrtému kroku, tým je tonikum. Tonikum mnohé z vás považujú za druhý krok v odličovaní pleti, čo je veľká chyba. Tonikum značí predprípravu pleti na ďalšie kroky tým, že vyrovnáva pH pleti. Pleť do seba následne vsiakne oveľa viac účinných látok. Stačí si tonikum vmasírovať do pokožky každé ráno a večer.

5. krok - Esencia

Esencia je považovaná za srdce kórejskej starostlivosti o pleť. Dodáva pleti hydratáciu a dokáže regenerovať poškodené kožné bunky. Keďže esencie sú viac-menej vodnatej konzistencie, bývajú oveľa ľahšie ako séra. Esencia by sa mala používať každý večer po toniku a pred sérom.

6. krok - Sérum

Séra sú koncentrovanejšie a hustejšie než esencie a obvykle zamerané na určitý problém pleti. Väčšinou sa stretávame so sérami proti vráskam, hydratačnými sérami a sérami na rozjasnenie či zmenšenie pórov. Obsahujú najviac účinných látok. Mali by sa používať každé ráno a večer.

7. krok - Plátené masky

Plátené masky na tvár sa v Kórei považujú za dušu celkovej starostlivosti o pleť. Zväčša ide o bavlnenú bielu masku, ktorá je nasiaknutá esenciou či sérom a necháva sa pôsobiť 10 až 25 minút. Okrem toho, že pleť hydratuje a vyživí, má tiež relaxačný účinok. Pri takejto maske sa totiž odporúča ležať. Masky by sa mali používať minimálne raz do týždňa pri večernej rutine.

 

8. krok - Očný krém

Očné okolie je najjemnejšia oblasť v tvári a  zároveň prvým miestom, kde sa začínajú tvoriť vrásky. Preto je voľba kvalitného očného krému pre každú ženu smerodajná. Očné okolie by sme mali chrániť čo najlepšie a očné krémy používať každé ráno a večer.

9.krok - Hydratačný krém

Predposledným krokom je maximálna hydratácia pleti denným alebo nočným krémom. No je dôležité zvoliť si správny krém pre svoj typ pleti. Na ráno sa odporúča zvoliť ľahší a rýchlo sa vstrebávajúci krém, vhodný napríklad aj ako podklad pod make-up. Naopak, večer je to zas extra hydratačný krém, ktorý počas spánku pleť hydratuje a pripraví ju na ďalší deň.

10. krok - Ochrana pred slnkom

Desiatym krokom je ochrana pleti pred UV žiarením. To zapríčiňuje starnutie pleti, pigmentové škvrny, vysúšanie pleti a urýchľuje vznik vrások. Preto je ochrana pred slnkom nesmierne dôležitá. Tento krok možno spojiť s predchádzajúcim tým, že siahnete po hydratačnom kréme s potrebným  faktorom.

Možno sa vám bude zdať nasledujúcich desať krokov zdĺhavých, ale vedzte, že rozhodne nie sú zbytočné. O pleť sa treba starať dôkladne a každý deň, vďaka čomu na seba výsledky nenechajú dlho čakať.

Inšpiráciou vám môžu byť napríklad i tieto produkty:

15.jpeg

Výživný omladzujúci krém

14.jpeg

Očný krém

peeling.png

Peeling na čistenie pleti

 

gel.png

Mliečny gél na umývanie tváre

11.png

Intenzívny balzam na čistenie pleti

Galéria: Ziaja, beautysecret.sk

- - Inzercia - -