Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

PRÍBEH: Chce mi prebrať manžela. Má to však háčik!

august 27, 2020 - 18:00
Zrejme každá z vás má doma partnera, ktorý si viac či menej pravidelne vyrazí na pivo s kamarátom. Môj muž veľa blízkych ľudí nemá. Vlastne iba jedného. Najlepšiu kamarátku.

S manželom sme spolu pätnásť rokov. Máme šťastný vzťah, tri deti, za sebou mnoho krásnych, ale i náročných momentov. Všetky sa nám podarilo zvládnuť a trápi ma vlastne iba jediná vec. Jeho najlepšia kamarátka.

So Simonou sa poznajú ešte zo školských levíc. Hoci sa ich cesty na krátky čas rozišli, pretože každý chvíľu študoval v inom meste, sú v nepretržitom kontakte desiatky rokov. Simonin tieň nás sprevádza celým vzťahom, no nemôžem si pomôcť. Šiesty zmysel mi napovedá, že pani iba čaká na príležitosť, aby mi muža "vyfúkla".

Simona má rovnako ako môj manžel 44 rokov. Je bezdetná, rozvedená, býva neďaleko nás v maličkom byte a s mojím mužom Radovanom je v dennom kontakte. Boli časy, keď mi jej prítomnosť neprekážala, lepšie povedané, neriešila som ju. Okolo nej sa vždy točili muži, takže neustále mi predstavovala niekoho iného. Po narodení našich detí som mala zopár rokov absolútne iné starosti a nikdy som si nevšimla, že by môj manžel na jej prejavy pozitívne reagoval.

Neostali iba pri kamarátstve

Raz mi priznal, že ešte počas vysokej školy sa spolu po jednej párty vyspali, čo ho však utvrdilo v tom, že medzi nimi nefunguje žiadna chémia. Radovan ma pozná, takže moju žiarlivosť pred ním nedokážem skryť. On sa ale vždy usmeje a povie mi, že ak by medzi nimi malo dôjsť k láske a vzťahu, za tie roky mali množstvo príležitostí. Nemusím sa vraj ničoho obávať, pretože obaja majú vo veciach dávno jasno.

Môjmu manželovi verím, ale za Simonu by som veru ruku do ohňa nedala. No čo mám robiť? Veľa možností nemám. Zakázať mu ju? Nemysliteľné. Porozprávať sa s ňou? Strápnila by som sa. Ticho čakať, kým sa veci zmenia a ona si nájde lásku svojho života? To môže byť beh na dlhé trate. Ignorovať ju? Áno, ale ničí ma to. Presťahovať sa kvôli nej? Určite by išla s nami. :-)

Je ako guľa na nohe

Nech nad tým premýšľam akokoľvek, odsunúť Simonu z nášho života je nemožné. Pre manžela ide o kamarátku, ktorá pri ňom vždy stála a nedokáže si predstaviť, že by v jeho živote ako bútľavá vŕba viac nefigurovala. A tak mi pravdepodobne neostáva nič iné, ako zmieriť sa s tým, že u nás sedí pri poháriku vína minimálne dva razy do týždňa, na víkendové prechádzky chodieva s nami, telefonovať nám môže kedykoľvek potrebuje, naše deti sa po nej  pýtajú, pretože keď boli malé, často ich strážila a vlastne kým nebudem mať v rukách priamy dôkaz, nič konkrétne jej ani vytknúť nemôžem. Vtedy už ale môže byť neskoro. Budem vďačná za každú radu či nápad. Tak trošku sa spolieham na to, že podobnú skúsenosť má i niektorá z vás.

Čitateľka Ľubica

- - Inzercia - -