Dnes je nedeľa, 16.máj 2021, meniny má: Svetozár
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prehnali ste to s oslavami? Naše ranné menu vás postaví na nohy

január 01, 2019 - 08:00
Riadna opica netrvá viac ako 24 hodín. Skvelou prevenciou je vypiť pred a po každom drinku pohár čistej vody. Vo víre zábavy na to ale častokrát zabúdame a potom riadne trpíme.
Foto: 
Shutterstock

Alkohol vedie k dehydratácii organizmu. Spôsobuje migrénu, narúša funkciu žalúdka, zhoršuje trávenie a ovplyvňuje tiež kvalitu spánku. Zmierniť následky jeho nadmernej konzumácie počas Silvestra vám pomôže skvelé, ranné menu.

Káva? Radšej čaj!

Na kávu na lačný žalúdok po prehýrenej noci radšej zabudnite. Väčšiu službu vám spraví čaj. Vyskúšajte napríklad tymianový! Pridajte rozdrvené tymianové listy do vriacej vody a nechajte ich pätnásť minút lúhovať. Bylinka upokojí váš žalúdok, zmierni bolesť hlavy a uvoľní napäté svalstvo. Popíjaním čaju v priebehu dňa sa bolestí žalúdka zbavíte účinne a rýchlo.

Na raňajkách záleží

V praxi sa osvedčili vajíčka, pričom na spôsobe ich prípravy vôbec nezáleží. Variant na tvrdo, praženica alebo omeleta: veľký obsah bielkovín vám pomôže prekonať nepríjemný pocit v celom tele. Vo vajíčkach nájdeme taktiež aminokyselinu cysteín, ktorá eliminuje škodlivé účinky alkoholu. Osvedčenou voľbou sú aj ryby alebo avokádo. Nič nepokazíte ani hriankou s medom. Po ťažkej noci totiž býva hladina cukru v krvi prinízka, čo dá zakrátko doporiadku práve porcia rýchlych sacharidov.

 

- - Inzercia - -