Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh Stanky: „Rozišla som sa s ním, aby sa mohol vrátiť k manželke.“

apríl 23, 2020 - 19:00
O milostných trojuholníkoch žena – muž – milenka sa popísalo veľa. Túto skúsenosť mám aj ja. No rozhodne som si nemyslela, že môj románik skončí práve týmto spôsobom.

Do Mareka som sa zamilovala pred desiatimi rokmi, keď som do firmy, kde toho času pracoval, nastúpila ako asistentka riaditeľa. Marek bol účtovník a často som mu do kancelárie nosila rôzne papiere, dokumenty, pracovné zmluvy ... Veď to poznáte. Nedalo sa prehliadnuť, že sa mu páčim. Vždy na mňa tak zvláštne, „lačno“ pozeral. Ale nebola v tom iba chémia. Ten pohľad skrýval záujem i túžbu po hlbšom, citovom (s)poznaní. Aspoň vtedy som to tak cítila.

Už krátko po príchode do firmy som sa dozvedela, že Marek je ženatý a spolu s manželkou vychovávajú syna Tomáša. Jeho manželstvo a otcovské povinnosti som mala v tom momente brať ako definitívnu stopku flirtovaniu. Žiaľ, stal sa presný opak.

Niekoľko rokov som bola Marekovou milenkou. Vedela som, že je to hlúposť, že robím zlú vec, že Marek by si zaslúžil kopnúť do zadku za to, ako sa správa k matke svojho jediného syna. No on moje nádeje každodenným správaním intenzívne vyživoval. Vďaka jeho slovám som sa cítila ako bohyňa, vďaka jeho dotykom zas ako tá najpôvabnejšia žena široko ďaleko. O to väčšia bola moja radosť, keď mi po siedmich rokoch tohto neuveriteľného kolotoča zazvonil pri dverách so slovami, že od ženy odišiel. Nuž, kvôli mne to nebolo, ako som sa v danej chvíli nazdávala.

Nebola som jediná

Pravda bola taká, že na Marečkovom pomyselnom zozname mileniek som figurovala iba ako jedna z mnohých, o čom som v tom čase pochopiteľne netušila. Áno, správal sa síce pekne, ale okato zneužíval moju lásku i servis. Kedykoľvek mu však zatelefonovala manželka, bol k nej ako med a jeho city k nej nedokázal zakryť. Čo tam po tom, že som kúsok od neho utierala prach? Strašne ponižujúce ...

Netrvalo dlho a Marek začal za rodinou jazdiť častejšie. Išiel s nimi na chalupu, do spoločného bytu, niekedy ostal na noc. Ja som ostávala sama a čakala. Zrejme klasický scenár ohrdnutých mileniek. :-) Postupne som si začala uvedomovať, že proti jeho rodine nemám šancu. Nikdy ju mať nebudem a nikdy som ju v skutočnosti nemala. Videla som, že chce byť s nimi, hľadá zámienky a ja som bola celý čas iba nevydarenou náhradou. Preto som sa rozhodla odísť. Zo vzťahu, z práce, spoločného bývania a dať tomuto trápeniu zbohom.

Posledný pohľad do izieb nášho prenajatého bytu si pamätám aj dnes. Nasávala som mlčky spomienky a potom ich v hlave uzamkla. Dnes mám cez tridsať, moje srdce je zlomené a bojím sa ďalšieho vzťahu. Preto som radšej sama. Mám strach, že opäť stretnem prelietavého ženáča. Jeden mi bohato stačil, naozaj.

Čitateľka Stanka

- - Inzercia - -