Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Pracujete v kancelárii za počítačom? Choďte na kontrolu k proktológovi!

júl 31, 2018 - 15:57
Čím je nebezpečná práca v kancelárii? Mohlo by sa zdať, že sedíte v čistučkej pracovni, netreba dvíhať ťažké predmety, v teple a pohodlí. Napriek tomu aj administratívni pracovníci sú vystavení riziku. Po prvé, práca s technickými zariadeniami (počítače, kopírky) na zdraví nepridáva.

U veľa ľudí sa objavuje bolesť hlavy, migréna. Po druhé, kancelársky prach môže vyvolať rôzne ochorenia. Je nebezpečný hlavne pre ľudí trpiacich alergiami. Po tretie, veľa hodín presedených na jednom mieste skôr či neskôr privedie k veľmi rozšírenej chorobe – k hemoroidom.  A hoci sa o tom nezvykne hovoriť, väčšina administratívnych pracovníkov už má počiatočný stupeň tohto nepríjemného ochorenia. Práve preto je potrebné raz do roka ísť na profilové vyšetrenie k proktológovi, aby sa potvrdila neprítomnosť hemoroidov, alebo aby sa zahájila liečba a tým sa vyhlo komplikáciám v budúcnosti.

Hemoroidy vznikajú vtedy, keď sa kvôli nesprávnemu životnému štýlu (vrátane sedavého zamestnania alebo práci v stoji) hromadí krv v žilovej spleti konečníka a cievach malej panvy. A toto môže viesť nielen k hemoroidom a varikóznemu rozšíreniu žíl, ale aj k vytvoreniu krvných zrazenín, ktoré môžu mať za následok mozgovú porážku a dokonca aj infarkt.

Je tomu ťažké uveriť, ale hemoroidy sa vyskytujú častejšie, ako prechladnutie. Okolo 80 % ľudí trpí týmto nepríjemným ochorením a mnoho z nich dokonca o tom ani netuší. Pričom každý tretí už potrebuje chirurgický zákrok, pretože iné spôsoby liečby tu už nepomôžu. Ale ak by sa pacienti pri prvých symptómoch a ťažkostiach nebáli obrátiť na lekára, hemoroidy by ľahko stratili svoje vedúce pozície v štatistike ochorení. No bohužiaľ, ľudia sa na proktológa obracajú päť krát menej, ako na druhých odborníkov. Lekári vravia, že sa jednoducho hanbia. A práve kvôli tejto hanblivosti potom trpia.

Napriek tomu, že ochorenie je tak rozšírené, väčšina ľudí si myslí, že liečba hemoroidov je nielen zahanbujúca, ale aj nie je zaužívaná. No už pri prvých symptómoch (krvácanie, bolesti, svrbenie, pálenie, vypadávanie uzlov) je potrebné ihneď sa objednať k lekárovi. Samoliečba v tomto prípade je nielen neúčinná, ale aj nebezpečná. Bez návštevy u proktológa si nemôžete byť ani úplne istí, že máte práve hemoroidy. Veď podobné symptómy sa vyskytujú aj pri iných ochoreniach konečníka. Lekár nielen, že stanoví presnú diagnózu, určí stupeň ochorenia, preverí prítomnosť sprievodných ochorení, ale stanoví aj individuálnu a maximálne účinnú liečbu. Verte, vyšetrenie u lekára – nie je také strašné, ako sa zdá na prvý pohľad. A ak sa budete riadiť všetkými pokynmi proktológa, nepríjemná choroba Vás už nebude znepokojovať.

V medicínskom centre DoktorPRO (0800-200-000) Vám ponúknu alternatívnu liečbu – bez operácie a bolesti. Liečba sa vykonáva ambulantne – to znamená, že sa nebudete musieť dať vypísať PN a meniť obvyklý spôsob života. Naši špecialisti používajú inovatívne spôsoby liečby hemoroidov (také, ako sú ligácia latexovými krúžkami a fotokoagulácia), ktoré pomohli mnohým tisíckam pacientov zabudnúť na strašnú chorobu a zbaviť sa bolesti a nepohodlia.

 

 

- - Inzercia - -