Dnes je streda, 02.december 2020, meniny má: Bibiána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viete, aký je najobľúbenejší šport na Slovensku? Poznáme odpoveď!

január 18, 2018 - 14:24
Nový rok je pre mnohých časom predsavzatí a zmena životného štýlu a šport patria k tým najpopulárnejším. Je toto novoročné nadšenie poznať aj na nákupnom správaní? A ak nie, tak kedy sa o šport zaujímame najviac, a ktoré u nás vedú?

V snahe nájsť odpovede na tieto otázky sa porovnávací portál ShopAlike zblízka pozrel na 12 mesiacov svojich dát (november 2016 - november 2017) z 13 krajín Európy. Výsledkom tejto analýzy je zaujímavá infografika, kde sa dozviete, ktoré športy zaujímajú Európanov najviac, kedy my Slováci a naši najbližší susedia nakupujeme športovú výstroj, a ktoré značky sú najpopulárnejšie.

Najpopulárnejší šport na Slovensku

Tipovali by ste, že na Slovensku suverénne vyhrá hokej, alebo že sa najradšej venujeme behaniu či tenisu? Mýlite sa! Absolútnym víťazom sa v našej krajine, preslávenej po celom svete horami, stali zimné športy. Dáta tiež ukazujú, že najviac sa o tieto športy zaujímame v januári a najžiadanejším športovým artiklom je snowboard. Nemusí však nutne ísť o plnenie novoročných predsavzatí. Január je predsa len ideálnym mesiacom na lyžovačku a zároveň vhodným časom na doplnenie výstroje počas zimných výpredajov.

Druhou najobľúbenejšou voľnočasovou aktivitou Slovákov je kemping, ktorý je populárny prevažne na jar a v lete. Je to tiež záľuba, o ktorú sa delíme s našimi najbližšími susedmi, povestnými trampami - Čechmi.

Na tretej priečke sa umiestnil skateboarding a zemiakovú medailu udelili používatelia ShopAlike cyklistike. Do Top 10 obľúbených športov v Európe sa dostali ešte napríklad fitness, futbal, korčuľovanie, kolobežkovanie či box.

Kompletnú infografiku nájdete na webe ShopAlike

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -