Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zázračný detox: Multifunkčná rastlina konjac zatočí s nežiadúcim tukom

máj 17, 2017 - 09:23
Týždne tvrdého tréningu v posilňovni, strava presne na mieru či odopieranie si zmrzliny v krásnom slnečnom počasí. Aj toto je podľa množstva ľudí jediná cesta, ako získať formu do plaviek na poslednú chvíľu.
Foto: 
Shutterstock/ilustračné foto

Tento novodobý typ chudnutia má dosah nielen na bežných ľudí. Nejedna celebrita je zástankyňou rôznych foriem tohto „očistenia tela“. Na ich sociálnych sieťach však nenájdete len bežné smoothie z mrkvy, špenátu a jablka. Práve oni sú čoraz častejšie tvárami rôznych detoxikačných produktov, ktoré sľubujú ženám vysnívanú postavu doslova za pár dní.

Prečítajte si tiež: Tri kroky ku krajším chodidlám!

Nová forma detoxu

Jedným z nich sú napr. produkty vyrobené len z koreňovej zeleniny konjac. Spracovaním koreňa tejto rastliny totiž vzniká vláknina rozpustná vo vode. Má nielen pozitívny vplyv na trávenie, no taktiež spomaľuje vstrebávanie sacharidov z potravy. Ide o bežné potraviny, ktoré sú vyrobené práve touto formou. To znamená, že ak si na obed chcete vychutnať svoje obľúbené cestoviny, s týmto typom stravy si ich môžete dopriať omnoho viac. Uvádza sa, že v bežnej porcii, ktorá má 100g, sa nachádza približne 133 kcal. No cestoviny, ktoré sú vyrobené zo spomínanej koreňovej zeleniny majú len 8 kcal. Takýto minimálny príjem kalórii spálite za 2 minúty rýchlejšej chôdze.

shutterstock_511777714.jpg

Foto: 
Shutterstock

Byť informovaný je základ

Toto je však ešte tá miernejšia forma ako schudnúť za pomerne krátky čas. Mnohé ženy však preferujú jednoduchšiu a lacnejšiu formu, ktorou sú rôzne ovocné či zeleninové šťavy. Ak práve aj vy rozmýšľate nad takouto zmenou jedálnička, dočítajte článok až do konca. Organizmus bežného človeka je totiž zvyknutý na pravidelný príjem potravy počas celého dňa. Takáto rapídna zmena by mohla spôsobiť vášmu telu nečakaný šok. Na mieste je tiež spomenúť vedľajšie účinky, ktoré sa mnohým ľuďom dostavia už po pár týždňoch. Najčastejšie sa stretávame s tzv. jojo efektom. Skoro každý, kto sa už pokúšal o redukciu svojej hmotnosti ho dôverne pozná. Po poctivom chudnutí akoby mrknutím oka máte svoju váhu opäť naspäť.

Mohlo by vás zaujímať: Chcete mať príťažlivé telo do leta? Vyberte si jednu z diét a rozlúčte sa s kilami navyše!

shutterstock_641021662.jpg

Foto: 
Shutterstock

Po zvážení všetkých faktorov sa dostávame na záver, ktorý znie jasne. Dbajte o svoj životný štýl a jedálničiek o trocha viac. Aj odborníci totiž tvrdia, že človek, ktorý má správnu životosprávu, nikdy takéto prečistenie tela potrebovať nebude.

Dominika Bedecsová

 Zdroj: superslim.sk

- - Inzercia - -