Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Chceme aby všetky deti vedeli poskytnúť prvú pomoc

apríl 18, 2017 - 16:06
Čo robiť, keď si kamarát na ihrisku zlomí nohu, ako zistiť, či je človek v ohrození života, ako správne zavolať záchranku. To je len zlomok tém, ktoré odznievajú na kurzoch prvej pomoci na základných školách na celom Slovensku.
Foto: 

Nezisková organizácia Falck spojila sily s poisťovňou Kooperativa a do konca školského roku vyškolia viac ako 3 600 detí, čím sa opäť rozšíri povedomie o dôležitosti záchrany života a zdravotnej pomoci iným.  

Deti zachraňujú plyšového macka

Kurzy sú pripravované zážitkovou, hravou formou tak, aby téme deti čo najlepšie porozumeli. Počas nich sa napríklad dozvedia, ako správne ošetriť odreniny, podvrtnutý členok, čo robiť pri úpale, uštipnutí hmyzom a iné praktické rady, ktoré sa im môžu kedykoľvek hodiť. Naučia sa aj, ako správne privolať sanitku a čo treba povedať operátorovi do telefónu. Inštruktori sa počas ukážok zameriavajú aj na psychickú prípravu detí na nepredvídateľné udalosti, ktorá je rovnako dôležitá ako tá fyzická. Vysvetliť na prvý pohľad zložité postupy prvej pomoci či resuscitácie inštruktorom pomáha aj plyšový medveď – maco Miško.

4p2b4889.jpg

Foto: 
ts

„So vzdelávaním v oblasti prvej pomoci je to rovnaké ako s akýmkoľvek iným vzdelávaním. Čím skôr sa o postupoch prvej pomoci deti dozvedia, tým skôr majú šancu si uvedomiť si, že vďaka nenáročným úkonom a chladnej hlave dokážu zachrániť človeku život. Nejde len o konkrétne kroky prvej pomoci, ale aj o uvedomenie si, aký je ľudský život vzácny a že pre jeho záchranu stačí niekedy naozaj málo,“ hovorí Jana Mračnová, výkonná riaditeľka Falck n. o.

KOOPERATIVA - partner, ktorému na bezpečnosti záleží

Poisťovňa KOOPERATIVA rozvíja aktivity v oblasti spoločensky zodpovedného podnikania už 25 rokov. Z podstaty jej podnikania prirodzene vyplýva potreba podpory prevencie, a tým aj zvyšovania vedomostí ako nehodám a neočakávaným situáciám predchádzať. Zameriava sa predovšetkým na zlepšovanie bezpečnosti detí a mladých v prostredí, v ktorom vyrastajú. „Prostredníctvom našich aktivít sociálnej zodpovednosti podporujeme bezpečný fyzický, ale aj psychický rozvoj detí a mladých na Slovensku. Partnerstvo s Falck n. o. nám umožňuje uzavrieť pomyselný kruh bezpečnosti práve tým, že pomôžeme deťom a mladým zvládnuť krízové a život ohrozujúce situácie. Prvá pomoc je primárna zručnosť a práve jej zvládnutie mnohokrát rozhoduje, či deti, ale aj dospelí v prípade potreby dokážu pomôcť ,“ dopĺňa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne KOOPERATIVA Vladimír Bakeš.

4p2b4867.jpg

Foto: 
ts

 

- - Inzercia - -