Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Chytili opitého vodiča: Nafúkal až dva a pol promile!

február 21, 2017 - 07:00
Až jednoročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny 24-ročnému Lukášovi G. z Bratislavy, ktorý pri policajnej kontrole nafúkal dva a pol promile.
Foto: 
Shutterstock/ilustračné foto

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ voči nemu vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Menovaný bol ako vodič motorového vozidla značky Volkswagen Passat spozorovaný v nedeľu 19. februára krátko po 02:30 na ulici Ružová dolina. Hliadka ho zastavila a v súlade so zákonom podrobila vykonaniu kontroly. Počas nej bol podrobený aj dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom.Vodičovi bola zistená hodnota 1,20 miligramu na liter alkoholu v dychu, čo predstavuje dva a pol promile," uviedol Szeiff.

Opakovaná skúška podľa neho skončila s rovnakým výsledkom. „Nakoľko vodič v tomto stave vykonával činnosť, pri ktorej mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí alebo spôsobiť značnú škodu na majetku, bezodkladne bol obmedzený na osobnej slobode," povedal Szeiff s tým, že po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa podľa polície vybavuje v takzvanom "super rýchlom" konaní. 

- - Inzercia - -