Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čas radosti a veselosti v Dome tretieho veku

december 10, 2016 - 13:13
S príchodom adventu sa v Dome tretieho veku začína čas radosti a veselosti. Je to obdobie, počas ktorého kolektív Domu tretieho veku pripravil pre našich obyvateľov výnimočné predvianočné zážitky.
Foto: 

Cez sviatok sv. Mikuláša dňa 6. decembra do zariadenia zavítal sv. Mikuláš s anjelom a čertom, ktorí so sebou priniesli vianočnú náladu a vrece plné sladkostí. V tento deň sa konali aj tradičné vianočné trhy s chutnými dobrotami. Svoj stánok tu mala aj „dielnička“, v ktorej boli prezentované výrobky klientov napr. pohľadnice, ozdoby, obrázky, pletené šály a čiapky, rôzne dekorácie. Návštevníci mali možnosť vybrať si výrobok, ktorý ich najviac zaujal. Pekným slovom a úsmevom poďakovali za darček a týmto spôsobom podporili klientov v ich ďalšom napredovaní a rozvíjaní svojich záľub a schopností. 

Dňa 8. decembra prijali pozvanie mamičky s deťmi z Materského centra Budatko. Pre seniorov priniesli malý darček – ručne vyrobené pohľadnice s venovaním. Malí drobci spolu s mamičkami potešili našich klientov svojou detskou radosťou a šibalskými úsmevmi. Všetci sa spoločne dobre zabávali pri zdobení medovníčkov a vianočných stromčekov.  
Okrem Materského centra Budatko zariadenie spolupracuje aj s Materskou školou Bulíkova. Seniorky zo zariadenia chodia pravidelne čítať deťom rozprávky pred popoludňajším spánkom v rámci projektu „Starký, starká prečítaj nám rozprávku!“. Dňa 8. decembra okrem rozprávky priniesli pre deti darček -vlastnoručne upečenú perníkovú chalúpku. Obe strany mali z tejto návštevy veľkú radosť. 

Slávnostné vianočné posedenie pre všetkých klientov a zamestnancov Domu tretieho veku je naplánované na 20. decembra 2016 o 12.00 hodine v jedálni, počas ktorého vystúpia bratia Wimmerovci.
Viac fotografií na webovej stránke www.dtv.sk.

- - Inzercia - -