Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké mikulášske balíčky pripraviť pre deti? Tu sú zdravšie varianty

december 06, 2016 - 08:37
Aj u vás sa Mikuláš spája s čižmou v okne, v ktorej nesmú chýbať maškrty? Niektorým rodičom sa síce nepáči presladená nádielka, no tradíciám sa niekedy nedá vyhnúť. Ktoré sladké dobroty by ste svojim ratolestiam mohli dopriať a necítiť pri tom pocity viny a nezodpovednosti?
Foto: 

Deti sa tešia na čižmičku plnej sladkého prekvapenia. No ako však vyriešiť rodičovskú zodpovednosť s tlakom reklamy tak, aby sa deti necítili ukrivdené? Treba poznamenať, že to, na čo sú deti zvyknuté, sa napokon ukáže aj v Mikulášskom balíčku. Avšak na darčeky v škole, či v škôlke, nemajú poniektorí žiaden dosah. Aké balíčky teda deťom na Mikuláša pripraviť? Nie sú sladkosti ako sladkosti. Lízanky plné umelých farbív, presladené čokolády či cukrovinky plné éčok, nie sú pre deti vhodné. A keďže všetci rodičia chcú pre svojich drobcov to najlepšie, je dôležité do balenia dať svoje srdce a rozum. Ako na to?

Bez ovocia to nepôjde

Balíčky v ktorých bol obsah plný sladkých dobrôt sú už preč.  Deti si nájdu v Mikulášskej nádielke aj ovocie. Neznamená to však, že jedna mandarínka všetko zachráni. Pokojne pribaľte deťom z každého druhu ovocia aspoň jeden kus. Nezabudnite na to, že takto ukazujete deťom, že aj Dedovi Mrázovi záleží na zdraví tých najmenších. Takýmto láskavým spôsobom môžete inšpirovať potomkov práve ku konzumovaniu zdravého jedla.

Zdravé maškrty

Darovať deťom vlastné vyrobené sladkosti, to je na nezaplatenie. Každá pomoc Mikulášovi sa počíta. Zabaľte deťom do balička pečené koláčiky, ktoré im urobia radosť. Rovnako im môžete vyrobiť  karamelové lízanky a nezabudnite pridať do čižmičky zdravé orechy (kešu, vlašské, či arašidy) alebo tekvicové semiačka.

Zabaľte deťom sladké maškrty.

Ak si chcete zachovať svoje rodičovské svedomie, pokojne môžete deťom zabaliť cukríky Haribo, ktoré sú bez obsahu lepku. Sladké gumené cukríky deťom neublížia, pretože vo veľkom balíčku sa nachádzajú ďalšie menšie – ktoré si nechajú na nasledujúce dni. Preto sa ich deti určite neprejedia a nebudú mať „cukríkovú chorobu“.

Tip: Sladkú odmenu zabaľte napríklad takto:

Postup:

  1. Medvedíky Haribo zviažte do kríža látkovou stuhou a zvyšné konce odstrihnite.
  2. Zo stužky vytvorte väčšie oko, záhyb priblížte, prehodením stuhy dozadu urobte ďalšie oko. Stuhu opäť postrčte dopredu, vznikne štvrté okno. Stuhu ustrihnite v rovnakej dĺžke ako je ich druhý koniec.
  3. Stuhou na viazanie stiahnite stred mašle a narastú tak všetky očká.
  4. Pomocou tenšej stužky pripevnite mašľu k nachystané 

- - Inzercia - -