Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Česko – slovenská mikulášska rozprávka ANJEL PÁNA 2 láme rekordy v návštevnosti kín

december 06, 2016 - 15:40
Pokračovanie dnes už kultovej sviatočnej rozprávky Anjel Pána malo v Čechách premiéru minulý týždeň. Po nadšených ohlasoch kritikov, ktorí používali slová ako "znovuzrodenie českého filmu," je ďalším zadosťučinením pre tvorcov rekordná návštevnosť.
Foto: 
Anjel Pána

Pokračovanie dnes už kultovej sviatočnej rozprávky Anjel Pána malo v Čechách premiéru minulý týždeň. Po nadšených ohlasoch kritikov, ktorí používali slová ako "znovuzrodenie českého filmu," je ďalším zadosťučinením pre tvorcov rekordná návštevnosť. Len za prvý víkend si film v Česku pozrelo viac ako 200 tisíc nadšených divákov.

Výborne hodnotené boli aj herecké výkony hlavných hrdinov, medzi ktorými nechýbajú ani slovenské hviezdy Vica Kerekes, Marián Labuda, Martin Huba, Roman Luknár a mnohí mladí nádejní slovenskí herci.
Za filmom s česko-slovenskou koprodukciou stojí aj RTVS a slovenská spoločnosť ATTACK FILM, ktorá už má na konte Českými levmi ocenený film Sedem zhavranelých bratov.

Sviatočnú rozprávku si diváci v kinách užijú aj vďaka výbornej filmovej hudbe z pera Ondřeja Brzobohatého, ktorú nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s interprétmi ako Karel Gott, Lucie Bílá, či Vojta Dyk, ktorí sa objavia i na filmovom plátne.

Na úspech rozprávky sa dokonca uzatvárali stávky. Tipsport prijal na návštevnosť filmu stávky za zhruba 90 tisíc českých korún. Radujú sa už tí, ktorí tipovali, že rozprávku za prvý víkend uvidí viac ako 150 tisíc divákov.

V hlavných úlohách príbehu, ktorý sa odohráva v čase adventu, sa stretneme s obľúbenou dvojicou – anjelom Petronelom a čertom Uriášom v podaní Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Ich večné ťahanice spôsobia, že sa vzácne jablko zo stromu Poznania zakotúľa z neba na Zem. Petronel s Uriášom se ocitnú v malom meste v predvečer sviatku svätého Mikuláša, kedy sú ulice plné čertovsko-anjelského hurhaja a mikulášského koledovania. Stretnú dievčatko Anežku a jej maminku (Vica Kerekes), ktoré nemajú práve šťastné obdobie. Keď im ale naša dvojica pomôže so svetskými starosťami, cesta k získaniu zázračného jablka Poznania je otvorená. Petronela s Uriášom čaká rada prekážok a dobrodružstiev, vďaka ktorým objavia to, čo má skutočnú hodnotu – lásku, priateľstvo a schopnosť pomôcť druhému v núdzi.

Nenechajte si ujsť krásnu rozprávku. Jej trailer si môžete pozrieť TU. 

ANJEL PÁNA 2 (SK trailer)

Autor: 
Youtube.com

Anděl Páně 2, nahrávánie piesne "ANDĚLSKÁ" s Karlom Gottom

Anděl Páně 2 (2016) nahrávání písně "ANDĚLSKÁ" s Karlem Gottem

Autor: 
Youtube.com

Anděl Páně 2 - Vojta Dyk a píseň "Modlitba"

Anděl Páně 2 - Vojta Dyk a píseň "Modlitba"

Autor: 
Youtube.com

Slovenskí diváci si môžu vychutnať sviatočnú rozprávku Anjel pána 2 v kinách už od 8. decembra.

V slovenskom znení sa predstavia:

Marián Miezga - Petronel
Ľuboš Kostelný – Uriáš
Tatiana Pauhofová – Magdaléna
Bianca Bucková - Anička
Vladimír Kobielsky – Párkar
Martin Kaprálik – Mikuláš
Juraj Kemka – čert
Boris Farkaš – Koštiaľ
Roman Luknár - Herodes
Dušan Jamrich – Pán Boh
Andrea Karnasová - Panna Mária
Matej Landl - Richtár a iní

- - Inzercia - -