Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Joga: Liek pre telo i dušu

december 06, 2016 - 14:52
Hovorí sa „V zdravom tele zdravý duch“. Pri cvičení jogy to však dvojnásobne. Pokiaľ ste ešte nevyskúšali toto cvičenie, možno práve teraz nastal ten správny čas. Rozprávali sme sa s trénerkou jogy Alenou Savkaničovou, o tom aký má pozitívny vplyv na telo i myseľ.
Foto: 
Ramon Leško

Joga znamená väčšiu flexibilitu, krásu a zlepšené fyzické i psychické zdravie. Napomáha formovaniu celého tela, obzvlášť ramená, brucho, spevňuje i vnútorné svaly a stehná. Toto cvičenie však na viac posilňuje nielen naše telo, ale i ducha. „Zostaň v prítomnom okamžiku. To je najväčšou alfou omegou jogy. Človek sa pri jej cvičení viac spomalí, začne vnímať, viac si uvedomuje ľudí - to čo hovoria, aj keď nehovoria,“ rozpráva trénerka Alenka.

ram_5009.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_5011.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Joga je filozofický smer vychádzajúci z hinduizmu. „Odkláňame sa pri nej od vlastného ega a dosahujeme rovnováhu, ktorú potom prenesieme z cvičenia do života či už vo vzťahoch, v zdraví i pri prekonávaní problémov. Joga lieči 99 percent problémov, jediné čo nelieči je naša lenivosť,“ smeje sa. „Joga dodáva viac vnútornej rovnováhy, upokojuje, sily a nádeje, ale pritom nejde o žiadne  vierovyznanie.“

ram_4985.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako väčšina nadšencov jogy aj ona ju spočiatku brala iba ako cvičenia. Postupne ju však absolútne pohltila. „Ak cvičíte jogu pravidelne, niečo sa vo vás začne meniť, či to už chcete alebo nie. Mňa oslovila natoľko, že som sa ju rozhodla šíriť medzi ostatných ľudí,“ rozpráva. Sympatická Alena vždy túžila po vlastnom centre, kde by mohla spolu ostatnými trénermi ponúkať hodiny jogy, pri ktorých bude priestor najmä na individuálny prístup a starostlivosť. Tento sen sa jej do poslednej bodky vyplnil. „Všetci klienti ku nám chodia s radosťou, pretože sa im skutočne venujeme. Poznáme sa s nimi a nikdy neodídu bez úsmevu na tvári. Po každej hodine mám pocit, že tí ľudia odchádzajú viac jednotní“ s nadšením hovorí.

ram_4998.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pokiaľ aj vy chcete zažiť na vlastnej koži, čo s vami dokáže joga urobiť, určite navštívte sympatickú Alenku a ďalších profesionálnych trénerov v Space Yoga centre v Cubicone. 

- - Inzercia - -