Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

SÚŤAŽ: Pochváľte sa vašou halloweenskou výzdobou a vyhrajte pobyt v Aquacity Poprad!

október 17, 2016 - 19:46
Už o pár dní tu máme najstrašidelnejšiu noc v roku! Ženskýweb pre vás pripravil špeciálnu súťaž o pobyt v Hoteli Seasons*** v Aquacity Poprad na dve noci v hodnote 300 eur! Stačí keď nám pošlete vašu originálnu halloweensku výzdobu.
Foto: 

V predvečer dušičiek ožívajú staroveké pohanské aj kresťanské tradície v jednom. Odborníci sa doposiaľ nezhodli, či Haloween vznikol na základe pohanských keltských rituálov súvisiacich s dožinkami (konali sa v tradičných ľudových krojoch) alebo so sviatkom antických Rimanov Parentalia, počas ktorého si uctievali zosnulých príbuzných.

Isté však je, že priebeh tohto sviatku ovplyvnili aj Kresťania, ktorí okrem zvonenia zvonmi za duše v očistci piekli „zádušné koláčiky“. V 15. storočí chodili skupiny chudobných ľudí od dverí k dverám, zbierali tieto koláčiky výmenou za modlitby za zomrelých členov rodín, ktoré ich obdarovali.Dnes chodia deti do západných krajín koledovať o sladkosti a ich mamy zdobia svoje domácnosti vyrezávanými tekvicami. Tie symbolizujú duše, ktoré sa nemôžu dostať do neba ani do pekla.

Inšpirujte sa aj týmito originálnymi výzdobami 

Hráme o skvelý pobyt na dve noci pre dve osoby v Hoteli Seasons*** v Aquacity Poprad s polpenziou a vstupom do celého areálu aquaparku v hodnote 300 eur! 

Fotky nám posielajte do 21. októbra a my vyberieme desať najlepších, spomedzi ktorých budete môcť hlasovať za absolútneho víťaza. Tešíme sa vaše strašidelné a hlavne originálne halloweenske dekorácie. 

Subory musia mať menej ako 2 MB.
Povolené typy súborov: gif jpg jpeg png eps tif pdf.

- - Inzercia - -