Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Počas víkendu si prídu na svoje milovníci piva

október 06, 2016 - 07:00
Bratislavský októberfest sa uskutoční v piatok 7. októbra a v sobotu 8. októbra od 12:00 do 22:00 na Tyršovom nábreží
Foto: 

Malé remeselné pivovary a to najlepšie z pivovarníctva bratislavského regiónu predstaví tento rok Bratislavský októberfest počas nadchádzajúceho piatku a soboty v čase od 12:00 do 22:00 na Tyršovom nábreží. Ako ďalej informoval riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku Maroš Mačuha, svoje pivá tu bude vystavovať väčšina pivovarov z Bratislavy a Bratislavského kraja, ako aj viacero pivovarov z Moravy a Mníchova. V doplnkovej ponuke firiem minipivovar.sk a Pivný raj bude aj množstvo pivných špeciálov z celého sveta. Podujatie sa bude konať pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala.

Cieľom Bratislavského októberfestu je podľa Mačuhu podpora lokálnych malých producentov remeselného piva. "V téme remeselného piva chceme pokračovať aj vytvorením nových produktov cestovného ruchu pre región a urobiť ho tak atraktívnejším pre mladšiu a strednú generáciu," povedal Mačuha. 

Súčasťou podujatia bude aj ponuka gastronomických špecialít, ktoré sa hodia k pivu. Ľudí bude baviť rocková, alternatívna a indie hudba. V sobotu 8. októbra bude októberfest prepojený s umeleckým podujatím Biela noc, ktorú uvedú o 18:30 po koncerte skupiny Lavagance.

- - Inzercia - -