Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Exotická tanečníčka Vierka Ayisi: Toto leto bolo pre mňa naozaj výnimočné

október 04, 2016 - 11:35
Krásna tanečníčka s exotickým vzhľadom prežíva krásne obdobie. Spolu so svojim otcom Fredym chystajú pre ľudí krásny projekt a spolu so svojim priateľom, zase spoločnú pieseň.


Vierka ty si sa rokmi vypracovala na úspešnú tanečníčku a učiteľku tanca, videla si tento cieľ od začiatku, alebo boli tvoje sny iné?

Ja si osobne myslím, že každý z nás má nejaký svoj životný cieľ, alebo osud. A aj keď ideme niekedy okľukami, tak sa koniec koncov vždy nevyhnutne dostaneme do toho bodu, ktorý je nám súdený, ktorý je pre nás najlepší a ktorý nám pomôže objaviť dôvod nášho života. Ja som od svojho detstva inklinovala k tancu, k cvičeniu, hudbe, ale rokmi a takým vnútorným rozvojom osobnosti som v sebe postupom času objavila aj iné záujmy priority, názory a ciele. 

Veľa zo svojich cieľovou a snov som práve prostredníctvom tanca a hudby dosiahla ale zároveň som si uvedomila že v našom živote je veľmi dôležité mať flexibilnú myseľ a nechať niekedy život okolo nás nám ukázať akým smerom sa chceme uberať. A je dôležité nebáť sa zmeny a nebáť sa objavovať svoj potenciál a určovat si nové ciele.

vierka_roman_placintar_2.jpg

Foto: 
Roman Plačintár


S otcom Fredym pripravujete nový projekt, prezradíš nám o ňom viac?

Áno s mojím ocinom spolupracujeme na mnohých projektoch a ako som už naznačila vyššie, máme momentálne naplánovaných niekoľko zaujímavých konceptov, ktoré budú mať možnosť ľudia vyskúšať v rôznych slovenských mestách, do ktorých budeme cestovať a prinášať práve jednodňové workshopy, ktoré sa budú skladať aj z tanečných cvičení, taktiež, relaxácie, prednášok o zdravom stravovaní a bude toho ešte oveľa viac.
V podstate taká celková myšlienka týchto podujatí je aspoň na chvíľku pomôcť zúčastneným ženám a mužom sa odreagovať od vonkajšieho sveta a skúsiť im ponúknuť iný náhľad na každodenné problémy a stresové situácie práve prostredníctvom cvičenia, meditácii a relaxácii.


Si tak ako tvoj otec fanúšička yogy, alebo si skôr akčnejší – tanečný typ?

Dá sa povedať že som dosť zainteresovaná do yogy ako spôsobu života. Venujem sa aj fyzickému cvičeniu, ale za yogu sa považujú aj rôzne iné vzdelávacie aspekty ktoré ma niekedy vyťahujú ešte viac ako samotné fyzické cvičenia. Samozrejme aktívne, pravidelne športujem či už pomocou kondičných tanečných tréningov alebo posilňovne a podobne.

Stalo sa ti, že sa do teba niekto z kurzu zamiloval?

Zatiaľ mi nikto na našich workshopoch, tréningoch alebo kurzoch nevyznal lásku , aspoň nie priamo do očí slovne. Ale vždy ma veľmi poteší keď vidím spokojnosť, radosť ,energiu poprípade dojatie v očiach všetkých zúčastnených. To mi dáva veľký pocit naplnenia a tým sa mi akoby vracia všetko úsilie, ktoré do toho dávam ja, to je forma prejavu lásky.

vierka_ayix.jpg

Foto: 
V.A.Archív

Máš priateľa z hudobnej brandže, chystáte niečo aj spoločne?

Áno mám a v podstate máme veľmi veľa spoločne prepojených projektov. Navzájom si aj dosť radíme a pomáhame. No keďže som sa minulosti venovala aj spevu, tak sa teraz snažíme vymyslieť spoločnú skladbu, na ktorej sa už pomaličky pracuje a chceli by sme ju vydať ešte do konca roka.


Bolo toto leto pre teba niečím výnimočné?

Dá sa povedať že toto leto bolo výnimočným, pretože tým, že som žila zahraničí, som po dlhej dobe strávila veľkú časť z leta tu doma na Slovensku. Dosť sme aj s priateľom pocestovali po nádherných slovenských prírodných miestach. No a okrem toho som bola s kamarátkami na krásnom ostrove Mykonos ktorý ma neskutočne očaril svojou architektúrou a morom.

vierka_roman_plcintar.jpg

Foto: 
Roman Plačintár

Prezraď nám, ako stíhaš svoju tanečnú školu, aktivity s otcom a priateľa. Je tolerantný?

Ono sa to všetko vždy dám nejako skĺbiť, ale treba mať na to veľmi disciplinovaní časový manažment hlavne čo sa týka takých pracovných povinností.
Samozrejme veľmi veľakrát sa stane že nestíham, niekam sa ponáhľam a poprípade aj meškám. Avšak snažím sa nejako veľmi sa nestresovať ani nerozčuľovať sa. Všimla som sina sebe a aj na ľuďoch okolo seba, že keď riešim veci s chladnou hlavou aj keď sa možno nachádzam v situácii pod tlakom, tak má efektivita mojej práce oveľa vyššiu úroveň.
No a priateľ je úžasný a veľmi tolerantný a keďže sa pohybujeme v podobnej pracovnej oblasti, tak veľmi dobre chápe niektoré moje povinnosti a takisto ja jeho.

- - Inzercia - -