Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

ŠKODA KODIAQ: Čo ukrýva vo vnútri?

júl 16, 2016 - 11:53
Nový model z dielne ŠKODA príde na trh až začiatkom roka 2017, no automobilka postupne prezrádza, čím bude toto všestranné SUV výnimočné. A skutočne sa máme na čo tešiť.
Foto: 
ŠKODA AUTO

Začiatkom budúceho roku bude mať aj mladoboleslavská automobilka svoje plnohodnotné veľké SUV. Model, ktorý je opradený toľkými legendami, sa už pomaly odhaľuje, hoci na fotografiách ho stále ešte vidíme s typickou kamuflážou noviniek. Pozrime sa, čo bude novinka s dĺžkou 4,7 metra ukrývať vo vnútri. V prvom rade pôjde o zaujímavú možnosť zvoliť si verziu podľa vašich predstáv čo sa týka počtu miest na sedenie. Na výber bude päť a sedemmiestnej verzia, ktoré ponúknu dostatok priestoru pre cestujúcich či batožinu. Päťmiestna verzia má s 2 065 litrami (pri sklopení druhého radu sedadiel) najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Pozdĺžne posuvné zadné sedadlá sú súčasťou sériovej výbavy, nezabudlo sa ani na nastavenie sklonu operadiel.

Konektivita na najvyššej úrovni

ŠKODA KODIAQ prinesie vo svojich modeloch najvyšší stupeň konektivity. Ponúkaný infotainment vychádza z druhej generácie koncernovej modulárnej stavebnice s modernými funkciami a kapacitnými dotykovými displejmi. Či sa už rozhodnete pre Columbus alebo Amundsen, vaše auto sa premení v okamihu na modernú kanceláriu, keďže oba podporujú funkciu WLAN-hotspot. Pre Columbus je v ponuke na želanie aj LTE modul, ktorý umožňuje internetové pripojenie na báze v súčasnosti najrýchlejšieho mobilného štandardu. Nové on-line mobilné služby značky ŠKODA zodpovedajú rýchlostnému štandardu LTE a sú rozdelené do dvoch kategórií: On-line služby infotainmentu slúžiace pre informácie a navigáciu a služby Care Connect, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Tlačidlo núdzového volania eCall, ktoré bude v Európe predpísaným štandardom až od roku 2018, bude nový model ŠKODA KODIAQ ponúkať v rámci služby Care Connect už dnes. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App. S nimi je možné automobil na diaľku kontrolovať, konfigurovať a nájsť pomocou smartfónu.

Bezpečnosť vďaka skvelým asistentom

Aj novinka KODIAQ ponúkne vrcholnú výbavu asistenčných systémov, ktoré poznáme z ostatných modelov značky. Mimoriadne zaujímavým doplnkom je novinka postavená na systéme vonkajších kamier Area View, ktoré ukazujú na palubnom displeji niekoľko pohľadov na okolie automobilu. Ak si za KODIAQ pripojíte príves, prevezme pri pomalom cúvaní riadenie asistent pre jazdu s prívesom. Novinkou je aj prediktívna ochrana chodcov, ktorá dopĺňa systém Front Assist. Nová je tiež funkcia zabrzdenia pri vjazde a cúvaní z parkovacieho miesta. Auto samočinne zabrzdí, akonáhle za sebou rozpozná prekážku. O tom, že tu nájdete aj obľúbené funkcie ako upozornenie na značky, asistent vybočenia z jazdného pruhu či dodržiavanie odstupu, ani písať nemusíme.

160707 ŠKODA KODIAQ Covered Drive footage

Autor: 
ŠKODA AUTO

- - Inzercia - -