Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krásna vďaka repkovému oleju

apríl 21, 2016 - 10:27
Repkový olej má množstvo kvalít. Viaceré z nich ho predurčujú na každodenné využitie v kozmetike. Tu je niekoľko tipov, ako byť vďaka nemu krásna.
Foto: 

Repkový olej obsahuje zdraviu prospešné nenasýtené mastné kyseliny. A navyše sa vyznačuje ideálnym pomerom Omega-6 a Omega-3 mastných kyselín, t.j. 2:1[1]

Blahodarné vlastnosti repkového oleja
  • Repkový olej obsahuje zložky, ktoré majú pozitívny vplyv na krásu
  • Obsahuje napr. vitamín E, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.  Je čoraz viac potrebný, ak je naše telo vystavené účinkom škodlivých látok, ktorých zdrojom môžu byť napr. stimulanty.

Domáca kozmetika

Repkový olej sa dá vďaka svojím vlastnostiam skvele využiť na prípravu domácich pleťových masiek. Obsahuje zložky, ktoré sú nápomocné pri dennej starostlivosti.

  • Vynikajúcou kombináciou je napríklad exotický výživný krém na tvár z manga, banánu, vanilkového struku a 2-3 lyžičiek repkového oleja.
  • Ak má vaša pokožka tendenciu sa vysušiť alebo spáliť – zohrejte trošku oleja a naneste ho na tvár (nevklepávajte), nechajte pôsobiť 20-30 minút a umyte.
  • Ak chcete zjemniť pokožku v okolí nechtov, začnite manikúru tým, že rukám doprajete niekoľkominútový kúpeľ v repkovom oleji. Takýto kúpeľ tiež hydratuje a vyhladí pokožku na dlaniach.

 


 

[1] Prof. dr hab. J. Krzymański, Repkový olej – nová surovina, nová pravda, PSPO, Varšava 2009.

Repkový olej – všestranný pomocník tak v kuchyni, ako aj v kozmetike.

logo.png

Foto: 
archív

- - Inzercia - -