Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

V posteli pijeme kávu, hovoria Olga a Jiří Menzelovci

október 29, 2015 - 13:42
Oscarový režisér, herec a spisovateľ Jiří Menzel si spolu s manželkou Olgou rád pochutná na kvalitne pripravenej káve. Ako vyzerá jeho ranný rituál a akú kávu má najradšej?

Kto vstáva ako prvý a čo robíte?

Jiří: Obvykle vstávam skôr ako rodina. To sú najpokojnejšie chvíle z celého dňa. Prístroj na espresso od firmy Krups mám hneď pri posteli, tak ani kvôli káve vlastne nemusím vstávať. Je to vlastne môj prvý ranný pohyb.

Olga: Otočím sa na druhý bok a spím ďalej.

Ste veľkými milovníkmi kávy? Aký typ/druh kávy máte najradšej?

Jiří: Mám rád silné espresso bez mlieka a bez cukru. Kávu pijem od svojich 14 rokov, takže už mám „niečo napité“.

Olga: Kávu pijem podľa nálady a chuti. Niekedy je to latte, niekedy cappuccino a niekedy silné espresso. Takže vystriedam takmer celé spektrum kávy.

Ako vyzerajú vaše raňajky?

Jiří: Počkám až sa rodina zobudí, a potom raňajkujeme obaja aj s deťmi v posteli. Čím viac nás je, tým lepšie.

Oľga: Mám rada výdatné a dlhé raňajky , ktoré sa niekedy natiahnu až do obeda. A niekedy to je vlastne už rovno obed... Ale je to bohužiaľ čím ďalej tým výnimočnejšie.

Aké máte svoje rituály?

Jiří: Keď pijem kávu vždy dám Olinke ochutnať na lyžičku. A to kdekoľvek a kedykoľvek. Najmä v zahraničí na rôznych večierkoch s významnými hosťami tým spôsobujeme rozruch.

Olga: Dáva mi ochutnať, ale nie že by chcel. Chce sa len uistiť, že káva nie je otrávená.

Ako si užívate voľný deň, keď ste celá rodina spolu?

Jiří: Aktivít mojej rodiny sa bojím. Sám by som najradšej preležal celý deň v posteli. Človek sa v ľahu narodí, v ľahu zomrie...to ostatné medzi tým je podľa mňa len neprirodzená poloha.

Olga: Celý deň trávime činorodo! Anička Jiřího nenechá odpočívať ani minútu. Sme radi vonku, máme radi prechádzky v prírode , len Jiří sa už za prvým plotom pýta, kedy sa už vrátime...

MENZELOVCI SI OBĽÚBILI…

Manželia Menzelovci si obľúbili plnoautomatické espresso zn. KRUPS EA 9010, ktoré dokáže stlačením jediného tlačidla pripraviť dokonalú kávu. KRUPS EA9010 má 17 prednastavených receptov, vrátane aktuálnych trendy druhov káv, ako je red eye alebo flat white. Nechýbajú ani klasické recepty na espresso, caffe latte, cappuccino, americano či ristretto. Každý člen rodiny si môže do pamäti kávovaru uložiť obľúbený recept a bezstarostne si vychutnať lahodnú šálku kávy, rovnako ako v kaviarni. Úplne bez starostí o kávovar, pretože KRUPS sa čistí sám, zatiaľ čo vy si v pokoji popíjate kávu. Viac na www.krups.sk

Odporúčaná predajná cena: od 1299,99 €. Kávovar je dostupný v bežnej obchodnej sieti.

Zdroj a foto: KRUPS/Tereza Melicharová

 

- - Inzercia - -