Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozlúčte sa so zimou a doprajte si jarný detox pleti

apríl 01, 2019 - 14:00
Jar so sebou prináša krásne počasie, ktoré si isto všetci užívame plnými dúškami. Zatiaľ čo v zime bola naša pleť zaťažená vetrom, chladom a mrazivým počasím, s príchodom jari začína čeliť silnejšiemu slniečku a teplejším dňom.

Preto vám poradíme, akú starostlivosť si dopriať a ako pokožku prebudiť zo zimného spánku, nech je aj v novom ročnom období krásna a svieža.

Hydratácia je základ

Na začiatok, ako absolútny základ, začnite s pitím vody. Čistá voda bez bubliniek, pre chuť doplnená napríklad čerstvou mätou alebo citrónom, je ideálna hneď ráno. No pitný režim by ste mali dodržiavať po celý deň. Vodu doprajte svojej pokožke aj v podobe pleťovej vody. Aj hydratačná termálna voda v konzistencii spreja je príjemná na osvieženie kedykoľvek počas dňa.

Hĺbkové čistenie

Počas jari je potrebné zamerať sa aj na dôkladné prečistenie pokožky. Základom by malo byť správne čistenie pleti, doplnené o kvalitný peeling. Ten pomôže pleť vyčistiť, vyhladiť a vyživiť. Peeling je potrebné vybrať podľa typu pleti a výsledku, aký chceme dosiahnuť. Všetky druhy však spája odstránenie odumretých buniek na povrchu kože, vďaka čomu bude pokožka rozjasnená, svieža a pripravená na jarné obdobie. Taktiež  pleti z času na čas doprajte čistiacu masku. Tá uvoľní zanesené póry a dodá pleti potrebnú výživu. Vyberať môžete opäť podľa typu pleti a účinkov, ktorými disponuje.

Ochranný faktor už na jar

Pri snahe o zachovanie krásnej pleti po zime by sme nemali zabúdať ani na ochranu pred slnečnými lúčmi. Môže sa zdať, že na začiatku jari sú lúče slabšie a neublížia, no nenechajte sa pomýliť. Aj jarné slnečné lúče môžu pleti priťažiť. S jarou prichádza prvé slniečko, odborníci preto odporúčajú mať ochranný faktor priamo ako súčasť pleťového krému či make-upu. UV faktor navyše ochraňuje tvár pred starnutím a poskytuje jej dokonalú ochranu pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa.

 

 

Tip na produkty: Beautysecret.sk, Ziaja

- - Inzercia - -