Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vymeňte deťom cukor za med

január 21, 2019 - 16:42
Deti majú rady sladkosti. Prečo však siahať po sladkostiach, ktoré sú plné bieleho rafinovaného cukru, ktorý nie je najmä pre detský organizmus prospešný, keď ho môžete vymeniť za prírodný med?

CUKOR AKO DROGA

Už sa vám stalo, že ste mali neovládateľnú chuť na niečo sladké a po dlhom boji so svojou vôľou ste podľahli? Presne za tieto stavy môže konzumácia bieleho cukru, ktorý v organizme podporuje výskyt kvasiniek, ako preukázali mnohé odborné štúdie. Práve kvasinky ovplyvňujú naše pocity tým, že vyvolávajú túžbu po ďalšej dávke cukru. Spomeňte si, koľko práce ste mali v takýchto chvíľkach sami so sebou. U detí je táto závislosť oveľa horšie odbúrateľná ako u dospelých.

VŠETKO DOBRÉ Z TELA VON!

Cukrík alebo čokoláda je síce veľkým lákadlom pre deti, ktoré sú posadnuté sladkosťami, ale nemá dobrý dopad na ich fyzické a psychické zdravie. Dôsledkom nadmernej konzumácie cukru môže byť úbytok minerálov – vápnik, horčík, fosfor alebo železo. Ani dôležité vitamíny skupiny B sa v tele kvôli cukru neudržia. Dieťa môže mať tiež problémy so sústredením, imunitou alebo vyváženosťou svojich emócií.

PRÍRODA POMÁHA

V prípade, že vaše deti rady maškrtia, doprajte im sladkú chuť medu so všetkými výhodami. Med posilňuje imunitný systém, zmierňuje príznaky ochorenia dýchacích ciest, urýchľuje priebeh infekcií a podporuje trávenie. Navyše je prírodným zdrojom kvalitnej energie. Nespôsobuje v tele kvasenie a tým chráni od bacilov a ochorení. Keby ich však náhodou aj nejaká choroba dostihla, existuje možnosť siahnuť nielen po teplom čaji s medom, ale tiež po liečivách, ktoré tento prírodný zázrak obsahujú.

AKO NA MED?

Malý maškrtník môže med jesť z lyžičky, skombinovať ho s ovocím alebo si ho primiešať do jogurtu či si osladiť ovsenú kašu. Pokiaľ je však k dispozícií šikovná mamina kuchárka, môže med využiť pri varení alebo pečení. Aj vaše deti milujú sladkosti v akejkoľvek podobe? Doprajte im zdravšiu maškrtu, akou med nepochybne je. Deťom padne do oka aj roztomilé balenie medu napríklad v tvare medvedíka, ktorý vďaka praktickému uzáveru umožní deťom jednoduchú manipuláciu pri jeho dávkovaní. Deti si med zamilujú pre jeho sladkú chuť, no predovšetkým je plný výživných látok. Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o elixíre života. S medom v praktickom balení v podobe medvedíka, bude príprava desiaty pre deti zábava. Vaše dieťa si osladí obľúbenú maškrtu alebo si dopraje klasickú dobrotu, akou je chleba s maslom a medom. A vy sa už nemusíte obávať žiadnych lepkavých škvŕn od medu na oblečení a v kuchyni.

- - Inzercia - -