Dnes je pondelok, 21.október 2019, meniny má: Uršuľa
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2019: Prestížna udalosť s nádhernou myšlienkou

január 13, 2019 - 00:15
Prestížna udalosť roka a veľkolepé otvorenie plesovej sezóny. Devätnásty ročník sa niesol v znamení pomoci deťom so zdravotným znevýhodnením a podpory ich práva na rovnocennú šancu na plnohodnotné vzdelanie.

Ples v opere

terezia-drdulova-uder-na-gong.jpg

Ples v opere 2019: Program
Foto: 
ples v opere

Ples v opere je už roky symbolom noblesy, krásy a exkluzivity. Každoročne sú na túto udalosť roka pozvané významné osobnosti spoločenského, kultúrneho a politického života. Tento ročník bol významný aj svojím charitatívnym rozmerom. Poslaním jednej z najväčších dobročinných udalostí bolo prostredníctvom finančného výťažku opätovne podporiť program inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením a prispieť tak k ich rovnocennému prístupu k vzdelaniu. Nad aktuálnym ročníkom jedného z najvýznamnejších dobročinných spoločenských podujatí na Slovensku prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska.

Program plný hviezd

ples_v_opere_01.jpg

Ples v opere 2019: Program
Foto: 
ples v opere

otvaraci-valcik-3.jpg

Foto: 
ples v opere

prihovor-1.jpg

Foto: 
ples v opere

Oslnivá, nádherná a noblesná bola moderátorka večera Lucia Hurajová. Na devätnástom ročníku Plesu v opere mala svoju moderátorskú premiéru v honosných šatách od Marcela Holubca. Na režisérsku stoličku plesu už piatykrát po sebe zasadla česká choreografka Jana Burkiewicz. Tento rok bol ceremoniál s názvom Rapsódia šťastia najmä o zvukoch tela, rytmike a vokáloch. Hudobnej dramaturgie sa ujal významný producent, basgitarista a skladateľ Oskar Rózsa, ktorý v minulosti spolupracoval so slávnymi slovenskými a zahraničnými interpretmi. Devätnásty ročník Plesu v opere bol bohatý aj na kultúrny a umelecký program. Niesol sa v znamení rapsódie šťastia. Počas večera sa predstavili umelci, z ktorých vyžaruje neskutočná energia a optimizmus. Operné hviezdy Miroslav Dvorský a Eva Hornayková previedli hostí svojimi áriami prvým tanečným kolom. Súčasťou večera boli aj vystúpenia českých talentovaných umelcov Marty Jandovej a všestranného Ondřeja Gregora Brzobohatého. Skupina Vidiek sa predstavila v netradičnom zložení a spojení s dvomi čarovnými speváčkami Emmou Drobnou a Katarínou Knechtovou. Prítomných hostí roztancovala aj temperamentná a energická skupinie Funkiez. Na dvoch pódiach pritomné osobnosti zabávali formácie The Backwards a Queenmania. Milovníkov ľuďovej hudby, či klasiky zase oslovili Bigband Gustáva Broma a Ľudová hudba Lúčnice.

1eg8887.jpg

Ples v opere 2019: Program
Foto: 
ples v opere

queenmania.jpg

Foto: 
ples v opere

backwards.jpg

Foto: 
ples v opere

Debutanti na plese

Pre mnohých hostí je účasť na Plese v opere už tradíciou. Každý ročník však prichádzajú nové významné osobnosti, ktoré sa charitatívneho podujatia zúčastňujú po prvýkrát. Medzi hosťami, ktorí na Plese v opere zažili svoju premiéru, boli aj obľúbení slovenskí herci Matej Landl, svetová hviezda, ktorá u nás zažiarila ako lekárka Kristína v romantickom seriáli Milenky Antónia Lišková či známa komička a herečka Eva „Evelyn“ Kramerová. Po prvýkrát mal premiéru aj úspešný režisér filmu Čiara Peter Bebjak, či talentovaná módna návrhárka Lenka Sršňová. Svoju premiéru mali aj redaktorka TV Markíza Kristína Kövešová, ale aj prezident Asociácie Organizácií zdravotne postihnutých občanov Marek Machata či generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová.

- - Inzercia - -