Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Viete čo najviac potrebujete práve teraz?

január 10, 2019 - 19:00
Vonku je mínus desať, vnútri plus dvadsať. Koľkokrát prejdete z tepla do zimy, či naopak, toľkokrát vaša pokožka trpí. Extrémy na horách či naopak na exotickej dovolenke bez vašej pomoci už sama nezvládne.

Cíti pleť v zime aj krátke prechody z tepla do zimy – z bytu do auta, z auta do kancelárie?
Teplotné zmeny pleti určite nie sú príjemné. Najviac trpí citlivá pleť so sklonom k začervenaniu a suchá pleť. Ľudia s týmto typom pokožky majú nepríjemné pocity pnutia pokožky, sucha, svrbenia. Zvýrazňuje sa začervenanie, ktoré môže negatívne ovplyvniť i spoločenský život.

A čo pri práci, ktorá si vyžaduje celodenný pobyt vonku, na čo treba pamätať v prvom rade?
Najmä nezabúdať pleť ošetriť krémom podľa typu pokožky, v zime skôr hutnejšie výživné krémy v letnom období s obsahom SPF faktora.

Ako je to v zime so suchou a potom zasa s mastnou pleťou? Čo by sme mali alebo nemali robiť, aby sme si pleť nepoškodili prechodmi z tepla do zimy a naopak?
Pokiaľ je možné, čo najviac obmedziť striedanie prostredia, teplotné zmeny. Mastná pleť je vo výhode. Netrpí tak ako suchá pleť, kedy sa objavujú na pokožke suché miesta, ekzémy, zvýrazňuje sa začervenanie, praskajú cievky. Nespomínam subjektívne sprievodné nepríjemné pocity na pokožke s tým spojené.

Treba v zime pokožku viac mastiť alebo hydratovať?
Hydratácia pokožky je vhodná celoročne. Produkcia lipidov v ochrannom kožnom filme v zime klesá, vrstva lipidov sa stenčuje čo vedie k úniku vody z kože. Preto v zime odporúčam užívať skôr výživné a mastné krémy, aby nedochádzalo k vysušovaniu a dráždeniu pokožky, čo vedie následne k poškodzovaniu pleti.

Ako najrýchlejšie môžeme dostať do pokožky vodu? Ako ju zásobiť čo najlepšie?
Najrýchlejšie jednoznačne pomocou návštevy estetického dermatológa, prípadne kozmetiky, kde pomocou mezoterapie, či už neinvazívne alebo injekčne pomocou pištole vpravia kyselinu hyalurónovú do pokožky, ktorá zodpovedá za hydratáciu pleti.

Akú prípravu potrebuje pleť pred zimnou dovolenkou na horách, kde je vystavená extrémnemu mrazu a vetru?
Hydratačné ošetrenia alebo kvalitná masáž tváre sú najlepšou voľbou pre všetky typy pleti. Rovnako dôležité je aj pred dovolenkou vynechať abrazívne prístrojové ošetrenia pokožky, ako aj chemické pílingy, ktoré nie sú žiaduce pri silnom slnečnom žiarení.

Čo dokáže s pokožkou päť-šesť hodín na svahu?
Čím vyššie je položené lyžiarske stredisko, tým je väčší prienik škodlivého slnečného žiarenia. Biely sneh zároveň funguje ako zrkadlo a až 85 percent žiarenia sa odráža späť. Preto je riziko poškodenia pokožky mnohonásobne vyššie na svahu než na pláži. Ak nie je pokožka na svahu dostatočne chránená zvyšuje sa strata transepidermálnej vody v pokožke, vznik pigmentácií, ako aj prejavy predčasného starnutia pokožky, zvyšuje sa aj riziko rakoviny kože.

Čo si nabaliť do kozmetickej tašky na lyžovačku?
Kvalitný hydratačný krém s vysokou širokospektrálnou UV ochranou. Balzám na pery, ktorý takisto obsahuje ochranný faktor. K tomu treba pribaliť regeneračné produkty na namáhanú pokožku tela a rúk.

Aké ošetrenie privíta pleť po týždni na horách?
Upokojujúce, hydratačné, výživné ako aj okysličujúce ošetrenia sú ideálne na regeneráciu pokožky vystavenej nepriaznivému počasiu.

Exotická dovolenka v zime je zárukou relaxu, ale je zrejme tiež záťažou pre pokožku. Ako sa na ňu čo najlepšie pripraviť? A čo pleti dávať po návrate domov?
Na dlhé lety a výraznú zmenu teploty je dôležitý správny výber produktov. Jemný píling tela a tváre pred dovolenkou zaručí rovnomerné opálenie. Už v lietadle môžeme použiť masky na pokožku, ktoré chránia pred dehydratáciou. Kvalitná slnečná ochrana, ktorá sa aplikuje opakovane v priebehu dňa je základ. Snedú pokožku sa snažte získať postupne, počas obedných hodín sa neopaľujte. Zvýšte svoj pitný režim aspoň na dva litre tekutín denne. Po návrate domov pomôžeme bunkovej obnove hlavne kvalitnou stravou. Zdravá výživa dodá pokožke žiarivý vzhľad a množstvo antioxidantov, ktoré ju budú chrániť. Vyhľadávajte produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej, tá sa prirodzene nachádza v našom tele. Pomáha udržiavať hydratáciu pokožky, a zabraňuje odparovaniu vody z nej.

Je rozdiel v starostlivosti o mužskú pokožku?
Nie, mužská pokožka si vyžaduje rovnaké kroky v starostlivosti o pokožku ako ženská.

- - Inzercia - -