Dnes je pondelok, 27.máj 2019, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Liečba vaginálnej atrofie

december 03, 2018 - 14:09
Pri pohľade na našu spoločnosť môžeme objektívne zhodnotiť, že u nás už dlhodobo panuje kult mladosti. Vyrysované telá, hebké ruky, pleť bez vrások, dokonca existuje aj anti-ageing vlasov, či zubov. Môžu ženy omladnúť aj „tam dolu“? Na to, či ide o rozmar alebo o zdravie sme sa opýtali uznávanej dermatologičky MUDr. Jany Chudíkovej z NU ?CLINIC.

Kult mladosti je skutočne silný a je niekedy náročné držať s ním krok. Predstavte si, že ženy v poslednom období vyhľadávajú stále častejšie novinku, ktorá nás natoľko zaujala, že sme vám o nej chceli napísať.
„Ide o omladenie intímnych partií,“ hovorí MUDr. Jana Chudíková z renomovanej Súkromnej kliniky dermatológie, estetickej medicíny a plastickej NU ?CLINIC v Bratislave. Podľa slov gynekológov je pre zdravé fungovanie pohlavných orgánov žien dôležitá dostatočná hladina estrogénov. V menopauze dochádza k ich prirodzenému poklesu, čo sa prejaví, okrem iných zmien, aj na kvalite pošvovej sliznice. V období pred menopauzou je pošvová sliznica zložená z 20-30 vrstiev buniek, je dostatočne prekrvená a zvlhčovaná. V menopauze sa jej hrúbka stenčuje len na niekoľko vrstiev, znižuje sa množstvo zvlhčujúcich a kyslé pH navodzujúcich látok a tým vaginálna sliznica stráca svoju mechanickú a biologickú ochrannú funkciu. Stenčenie sliznice pošvy spôsobuje jej suchosť, pálenie a svrbenie a znižuje jej odolnosť pri pohlavnom styku. “ Donedávna sa tieto príznaky liečili iba hormonálnymi prípravkami. V súčasnosti ich vieme rýchlo a efektívne odstrániť modernou erbiovou laserovou technológiou značky Fotona” prezrádza primárka s 25- ročnou praxou.

AKÝ JE PRIEBEH OŠETRENIA?
Ošetrením RenovaLase® tepelne pôsobíme emitovanou laserovou energiou na hlboké vrstvy vaginálnej sliznice a na svaly panvového dna. Vzniknuté teplo naštartuje uvoľňovanie špeciálnych proteínov navodzujúcich biochemické procesy v ošetrovanej oblasti, výsledkom ktorých je stimulácia produkcie medzibunkovej hmoty, podpora tvorby nových ciev a slizničného epitelu. Týmito pochodmi sa zlepší kvalita a funkčnosť pošvovej sliznice.Okrem iného laserom pôsobíme aj na existujúce kolagénové vlákna v ošetrovanej lokalite, ktoré sa teplom okamžite skracujú o tretinu zo svojej pôvodnej dĺžky a v priebehu nasledujúcich 2-4 týždňov sa súčasne aktivuje tvorba nového kolagénu. Výsledkom je zlepšenie pružnosti a elasticity tkaniva pošvového kanála a okolitých svalov. Zákrok je ambulantný a trvá cca 30 minút. Do vagíny zavedieme pošvové sklenené zrkadlo s laserovou sondou a jej postupným posúvaním ošetrujeme celý pošvový kanál vrátane ústia vagíny. Ošetrenie je bezbolestné, pacientka pociťuje len jemné teplo. Po ošetrení nie sú potrebné žiadne špeciálne pozákrokové opatrenia. Pacientka môže okamžite vykonávať bežné denné aktivity. K zabezpečeniu dostatočného revitalizujúceho účinku je vhodné zákrok opakovať po 4 týždňoch.

PRE KOHO JE OŠETRENIE RENOVALASE VHODNÉ?
Pre ženy, ktoré trpia nepríjemnými príznakmi suchosti, pálením a svrbením pošvovej sliznice v kľude
Pre ženy, ktoré trpia bolestivými pocitmi pri pohlavnom styku
Pre ženy, po gynekologických operáciách navodzujúcich príznaky menopauzy
Pre ženy, ktoré odmietajú hormonálnu liečbu v menopauze

- - Inzercia - -