Dnes je nedeľa, 31.máj 2020, meniny má: Petrana, Petronela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Obce a mestá v kraji sa môžu uchádzať o finančný príspevok na zriadenie WiFi zón

november 08, 2018 - 13:40
Obce, mestá a mestské časti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa môžu uchádzať o poukaz na zriadenie WiFi zón s bezplatným pripojením na internet v hodnote 15-tisíc eur.

O poukaz môžu obce, mestá a mestské časti žiadať len do piatka 9. novembra do 17:00. Výzvu na predkladanie žiadostí v rámci iniciatívy WiFi4EU zverejnila Európska komisia.

Iniciatívu robia prostredníctvom internetovej stránky www.wifi4eu.eu, kde uchádzači vyplnia registračný formulár. Žiadatelia nemusia pripojiť technický projekt ani dokumentáciu o sieti Wi-Fi, ktorá sa má inštalovať. Na získanie poukazu nemusia predložiť ani predbežnú cenovú ponuku od dodávateľa.

Každá obec môže počas celého trvania iniciatívy, teda oddnes do piatka 9. novembra do 17:00, využiť iba jeden poukaz. Projekty budú vyberať podľa poradia, v ktorom budú predložené. Vybraných bude prvých 2 800 prihlásených obcí.

Rozpočet iniciatívy WiFi4EU na roky 2018 - 2020 je 120 miliónov eur. Prostriedky sú vyčlenené na inštaláciu najmodernejších Wi-Fi zariadení v centrách spoločenského diania. Z rozpočtu WiFi4EU bude vybraným subjektom verejného sektora zafinancované potrebné vybavenie a inštalácia prístupových bodov.

- - Inzercia - -