Dnes je sobota, 17.august 2019, meniny má: Milica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zlepšite si spánok: Vieme, ako na to!

november 05, 2018 - 12:12
Aj vám sa stáva, že vo vašej posteli sa vyspíte najlepšie? Počas dovolenky vám nesadne matrac, či len zmena miesta vám dokáže spôsobiť nespavosť. Namiesto toho, aby ste z dovolenky prišli oddýchnutí, do práce sa vrátite mátoha.

Výborný pomocník - esenciálne oleje

„Esenciálne oleje sú výborné pri zmiernení a upokojení mysle a tela na konci stresujúceho dňa. Na rozdiel od syntetických prostriedkov na spanie, ktoré môžu mať neželané vedľajšie účinky, čisté esenciálne oleje predstavujú prírodný spôsob, ako napomôcť uvoľneniu tela a mysle,“ vysvetľuje skúsená aromaterapeutka Martina Valníčková, ktorá používa esenciálne oleje už vyše päť rokov.

A ak sa pýtate ako použiť esenciálne oleje na zlepšenie spánku, tu je niekoľko tipov:

  • Pred tým ako sa poberiete do postele, rozptýľte do vzduchu zmierňujúce esenciálne oleje alebo zmesi pomocou difuzéra.
  • Na upokojenie mysle a tela naneste jednu alebo dve kvapky zmierňujúceho esenciálneho oleja alebo zmesi na vankúš tesne predtým, ako pôjdete spať. „Môžete si vyrobiť aj sprej na textil zmiešaním 5-6 kvapiek zmierňujúceho esenciálneho oleja s 30 ml vody v malom rozprašovači. Potraste a zľahka nastriekajte na vankúš, plachtu, deku, záves, alebo len tak do vzduchu,“ delí sa o svoje skúsenosti aromaterapeutka.
  • Milovníčky dlhých horúcich relaxačných kúpeľov môžu zmiešať 1-3 kvapky zmierňujúceho oleja so soľou do kúpeľa, alebo pridať olej priamo do teplej vody. Stálicou medzi upokojujúcimi olejmi je levanduľa, ale k výdatnému odpočinku si vieme pomôcť aj bergamotovým olejom, prípadne olejom z trávy vetiveru.
  • Ďalším spôsobom, ako navodiť stav relaxácie a prípravy na odpočinok, je kvapnúť si po kvapke levanduľového a bergamotového oleja do teplého nekofeínového čaju – napríklad harmančekového, alebo majoránkového, alebo aj do iného obľúbeného nápoja, zhruba pol hodiny pred spaním. Prípadne levanduľu s bergamotom môžete užiť v kapsuli a zapiť s vodou. Taktiež po kvapke z každého z týchto olejov.

- - Inzercia - -