Dnes je sobota, 23.marec 2019, meniny má: Adrián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako rozoznať kvalitu prsných implantátov?

október 02, 2018 - 12:11
Okrem testov chemicko-fyzikálnej povahy, prechádzajú produkty serióznych výrobcov aj dôležitými mechanickými záťažovými testami. Veľmi prísnemu testovaniu podrobujú svoje výrobky najmä výrobcovia so spomínanou certifikáciou FDA.

Medzi mechanické záťažové testy patria testy pevnosti v ťahu, kedy je obal implantátu natiahnutý až na 450% pôvodnej dĺžky. Obal musí byť po teste bez akéhokoľvek poškodenia. Taktiež prebieha kontrola správnej hrúbky a rovnomernosti obalu implantátu, ktorá je zárukou jeho pevnosti.  Ďalšou záťažovou skúškou prsníkových implantátov je simulácia autonehody. Pri nej je na implantát z výšky voľným pádom spustené 4,5 kg ťažké závažie. A v neposlednom rade je implantát vystavený statickému tlaku 600 kilogramového závažia. Implantát musí aj po všetkých testoch zostať nepoškodený.

Aby obsah implantátov nevytiekol do tela

Staršie modely implantátov boli plnené tekutejším silikónovým gélom. Pri pretrhnutí obalu potom dochádzalo k jeho vytekaniu do okolitého tkaniva. „Najmodernejšie implantáty sú dnes plnené bezpečným medicínskym silikónom, ktorý je tvorený kohéznymi polymérmi. Kohézny gél má hustejšiu konzistenciu ako pôvodné silikónové ly, a vďaka tomu je výrazne odolnejší voči vytekaniu. Ani pri pozdĺžnom rozstrihnutí celého implantátu nedochádza k nekontrolovanému úniku gélu mimo puzdro. Správna kohézia gélu tak okrem bezpečnosti zlepšuje tiež estetické kvality, kedy implantát lepšie drží tvar a súčasne zaisťuje prirodzenú mäkkosť pŕs,“ hovorí Ing. Soňa Černayová, zo spoločnosti PULImedical, zastupujúcej značku Mentor na slovenskom trhu.

Ako vidíte, kvalitné implantáty podliehajú dlhoročným medicínskym výskumom. Ďalšou dôležitou informáciou, ktorá potvrdzuje kvalitu implantátov, je ich garancia. Mentor ju dáva svojim produktom doživotne. „Ak dostane pacientka doživotnú záruku, znamená to, že v prípade prasknutia alebo opotrebovania výrobnou vadou jej vymenia implantát za implantát. A to je dôkaz, že spoločnosť za svoju kvalitu naozaj zodpovedá,“ dodáva Ing. Černayová.

- - Inzercia - -