Dnes je utorok, 22.október 2019, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krásna pleť? Skúste micelárnu kozmetiku!

október 09, 2018 - 14:14
Hĺbkové čistenie pokožky je nutnosť. Pleti, telu či vlasom ho môžete dopriať s kozmetikou, ktorá má viditeľné výsledky.

Starostlivosť o pokožku dnes nie je rovnaká ako pred päťdesiatimi rokmi. S nárastom urbanizácie prišli problémy so znečisťovaním životného prostredia, predovšetkým ovzdušia, čo dráždi a poškodzuje pokožku, na tvári, na tele aj vo vlasoch. Tieto vplyvy a stresujúci životný štýl podnecujú záujem o produkty, ktoré hĺbkovo čistia pokožku a zároveň sú k nej jemné, upokojujú ju a nepoškodzujú ju. 

Osvedčeným prostriedkom v kozmetickej starostlivosti o pleť je micelárna voda. Je totiž najúčinnejší odličovací prostriedok a napriek tomu, že je na trhu už niekoľko rokov, na obľúbenosti nestráca. Dámy ju dlhodobo oceňujú pre ultra jemné a účinné čistiace schopnosti. Čaro „micelálky“ je skryté v malých molekulách – micelách, ktoré absorbujú tuky a kožný maz, rozpúšťajú prach a nečistoty, pokožku nevysušujú, ale ju hydratujú a osviežujú.

Micely čistia pokožku tela i vlasov

Vedeli ste, že každodenné stresory a toxíny zo znečisteného životného prostredia môžu narušiť ochranné bariéry pokožky a spôsobiť, že je precitlivelá? Nemusíte však robiť kompromisy medzi jemnou starostlivosťou a dokonalou čistotou. Drobné micely pokožku čistia účinne a zbavia ju aj najmenších nečistôt usadených v póroch. Ak ste si zamilovali micelárne vody, určite vás nadchne aj ich ďalšie využitie. Micelárna technológia totiž vstúpila aj do vlasovej a telovej kozmetiky – jej schopnosti oceníte pri používaní micelárnych šampónov a v prípravkoch určených na starostlivosť o telo – v micelárnych sprchovacích géloch. Pri umývaní nevysúšajú a sú ideálne na jemné čistenie všetkých typov pokožky aj vlasov.

Ako „pracujú“ micelárne prípravky?

Podobne ako micelárne vody. Micely fungujú ako magnet, priťahujú mastnotu, prach a nečistoty, ktoré sa vo vlasoch a na pokožke tela zachytili, takže ich dokonale čistia. Micelárne šampóny sú navyše veľmi šetrné, nijako nenarúšajú povrch vlasu, nevysúšajú ho a chránia prirodzené pH pokožky. Vlasy zostávajú pružné a posilnené a bez silikónov. Tie síce vlasy v prvej fáze pôsobenia uhladzujú a chránia pred teplom a slnečným žiarením, ale zároveň ich pokrývajú filmom a ten ich postupne úplne obalí. Vlasy sú potom zaťažené, mdlé a rýchlejšie spľasnú...

Tip redakcie: Micelárne šampóny sú vhodné na všetky typy vlasov a obľúbia si ich najmä ženy, čo potrebujú účinnú a pritom jemnú starostlivosť, keďže si vlasy umývajú denne, z rôznych dôvodov. Či už preto, že pracujú v prašnom prostredí, majú mastné vlasy, veľa športujú alebo len potrebujú mať pocit čistoty.

- - Inzercia - -