Dnes je pondelok, 27.máj 2019, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hemoroidy: Strach nie je pre vás dobrý!

september 24, 2018 - 07:52
Štatistiky potvrdzujú, že hemoroidmi a ochoreniami konečníka trpí 20 až 25 % dospelej populácie. Hemoroidy patria práve k tým chorobám, pri liečbe ktorých si netreba dávať načas. Čím skôr sa začne s liečbou, tým je väčšia šanca, že sa zbavite hemoroidov raz a navždy.

Väčšina pacientov, ktorí sa rozhodli pre návštevu proktológa, sa sťažuje na bolesti a krvácanie, ktoré sú charakteristické pre zanedbané štádiá hemoroidov. Čo núti pacientov znovu a znovu odkladať návštevu proktológa? Strach a nedostatok informácií, ktoré nehrajú vo váš prospech. Podliehajúc svojmu strachu, vznikajúcemu v dôsledku rozšírených stereotypov, ktoré sú veľmi často mylné, ničíte svoje zdravie, odkazujete sami seba na dlhú liečbu, zbytočné psychické traumy i materiálne náklady.

Strachom číslo 1 je proktologické vyšetrenie. Hemoroidy sú ochorením, na ktoré nechcete myslieť a ani o ňom s niekým hovoriť. Aj keď je ten niekto lekár. Naozaj väčšina pacientov pociťuje zahanbenie a má nepríjemné pocity, keď sa ocitne tvárou v tvár proktológovi. Ale čo sa dá robiť? Už ste u lekára na vyšetrení, preto treba prekonať svoj strach a skúsiť popísať lekárovi, čo vás trápi do najmenších detailov. V niektorých vyspelých západných klinikách môže pacientka napríklad navštíviť ženu proktologičku a počas prehliadky sa používa špeciálna proktologická bielizeň. S rovnakým postupom sa stretnete aj v klinike DoktorPRO Bratislava. Vedenie nemocnice hovorí, že hore uvedené opatrenia, rovnako ako aj objednávanie sa cez telefón s určením času vyšetrenia (čo zaručuje skrátené čakanie), výrazne zjednodušuje proces rozhodovania sa pacientov osloviť kliniku. A to je predsa dosť dôležité, lebo včasné vyšetrenie u proktológa v mnohých prípadoch určuje priebeh liečby.

Strachom číslo 2 je bolestivé vyšetrenie. Vás to predsa bolí so strachom či bez neho. Prečo sa potom báť? Akútne hemoroidy sa určujú pri vizuálnom vyšetrení. A pacienti, ktorí sa nesťažujú na silné bolesti, ľahko zvládnu aj hmatové vyšetrenie konečníka. „Celkovú prehliadku nám umožňuje spraviť počítačový videorektoskop“ – hovorí MUDr. Július Muranský, hlavný proktológ kliniky DoktorPRO Bratislava – „Na našej klinike aktívne používame tento druh diagnostiky, pretože videoproktoskop nám pomáha určiť prípady patologických stavov, ktoré sú v začiatočnom štádiu a ktoré by nebolo možné určiť pomocou vizuálneho alebo hmatového vyšetrenia. Používame videoproktoskop aj počas preventívnych prehliadok. To umožňuje zistiť a liečiť ochorenie konečníka v rannom štádiu, kedy ešte nespôsobuje toľko utrpenia.“

Strachom číslo 3 je bolestivá liečba. Moderné miniivazívne (bezkrvné) metódy liečby ochorení konečníka predpokladajú BEZOPERAČNÚ liečbu, a teda operačné a pooperačné následky sú v tomto prípade vylúčené. V dnešnej dobe je možné vyliečiť hemoroidy a rektálnu trhlinu bez bolesti a strachu, počas bežných vyšetrení u proktológa. Odborníci DoktorPRO Bratislava (0800-200-000) zaručujú: „Hemoroidy sa dajú vyliečiť bez hospitalizácie a chirurgických zákrokov!“
Bohužiaľ, existujú aj celkom opodstatnené obavy. Napríklad, pre nikoho nie je tajomstvom, že symptómy hemoroidov sa podobajú na symptómy rakoviny konečníka.
Ale neklesajte na duchu! Pamätajte, že obrátenie sa na lekára pri prvých príznakoch ochorenia zaručuje rýchlu, účinnú a nebolestivú liečbu.

- - Inzercia - -