Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Začali vám padať vlasy?

august 15, 2018 - 10:25
Padá lístie a padajú aj vlasy. Niečo na tom prirovnaní určite je, ale pokiaľ vám nevypadne viac než sto vlasov denne, nemusíte robiť paniku, pokiaľ...

Alopécia aj u žien

Androgénna alopécia dokáže potrápiť aj ženy. Ide zväčša o zdedený problém. Ženám sa v tomto prípade prerieďujú vlasy najmä na temene hlavy. Veľký vplyv na padanie vlasov majú hormóny a s nimi súvisiace zmeny. Napríklad v tehotenstve, kedy je hladina estrogénu vysoká, majú ženy spravidla vlasy husté, kvalitné a lesklé. Po pôrode jeho poklesom dochádza často k masívnemu vypadávaniu.

Menopauza

Druhým obdobím, ktoré výrazne vplýva na kvalitu vlasov, je menopauza. Hladina estrogénu klesá výrazne, koža je suchá a menej hydratovaná. Vtedy klesá hladina kyseliny hyalurónovej v koži aj celkovo, ako takej. Stratou rovnováhy medzi ženskými a mužskými hormónmi často dochádza k tomu, že prevažujú tie mužské, a tak dochádza k vypadávaniu vlasov, až k androgénnej alopécii. Účinnou liečbou je rovnako vlasová mezoterapia a dostatok minerálov a stopových prvkov.

Ak nechcete, aby sa padanie vašich vlasov stalo chronickým, čítajte pravidelne Zdravie rodiny. Nájdete tam viacero riešení od odborníkov.

Hľadajte na stánkoch ešte posledné létné čísla s kránou Salmou Hayek. 

Letná titulka Zdravia rodiny je neprehliadnutená - žiarivo žltá!

- - Inzercia - -