Dnes je pondelok, 27.máj 2019, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lekári DoktorPRO odpovedia na všetky chúlostivé otázky o proktologických ochoreniach

august 09, 2018 - 10:48
Proktológia, ako samostatná disciplína, sa vyčlenila pomerne nedávno, pred 45 rokmi, keď definitívne už bolo zrejmé, že táto oblasť je dostatočne komplikovaná a problémom konečníka by sa nemal venovať chirurg, ale samostatný odborník. Pokiaľ pociťujete v konečníku svrbenie, pálenie alebo je prítomné krvácanie – okamžite je potrebné sa obrátiť na lekára. Veď to vôbec nemusia byť hemoroidy, ale môže ísť dokonca o nádorové ochorenie, liečba ktorého si vyžaduje veľmi zodpovedný prístup.

Proktológovia sa veľmi často stretávajú s tým, že pacient sa počas niekoľkých rokov pokúša hemoroidy vyliečiť si sám, pravidelne si kupuje čapíky a mastičky, ale bez dosiahnutia výsledku aj tak skončí u lekára. A výsledná diagnóza býva už úplne iná.

Prvé príznaky hemoroidov sú dôvodom na okamžitú návštevu lekára! Ochorenia konečníka sú veľmi rôzne, avšak symptomaticky sú v niečom podobné. Majú závažný charakter a len odborník môže stanoviť, o aké ochorenie ide.

Oneskorená návšteva proktologického centra, v prípade nepríjemných pocitov v konečníku, vedie k vzniku závažných ochorení. Napríklad k vzniku abscesu, sekundárnej kolitídy, rovnako ako k zhubným nádorom. Čím dlhšie zápal trvá, tým ťažšie je ho odstrániť. Z prebiehajúcej kolorektálnej choroby sa stáva chronické ochorenie.

Kto má predispozíciu na hemoroidy? Ak vašich rodičov trápili hemoroidy, tak je pravdepodobné, že toto ochorenie môžete mať aj Vy. Často je spojené s rozšírenými žilami na nohách. Okrem toho, aj počas tehotenstva sa môžu objaviť prvé príznaky hemoroidov. Hemoroidy môžu mať aj ľudia, trpiaci zápchami. Ak máte málo pohybu alebo práve naopak váš organizmus zažíva silnú fyzickú záťaž, hrozia vám problémy s konečníkom. Konzumácia štipľavej stravy vo veľkých množstvách, nedostatok potrebného množstva vlákniny v dennom jedálničku, nadmerná konzumácia alkoholu taktiež môžu byť príčinou ochorenia konečníka.

Ako prekonať strach a objednať sa na vyšetrenie? Pomôcť Vám s týmto sa rozhodli špecialisti kliniky DoktorPRO Bratislava.

DoktorPRO Bratislava ponúka všetkým naším čitateľom, záujemcom, resp. klientom výnimočnú príležitosť – opýtať sa priamo odborníka akúkoľvek otázku, súvisiacu s metódami a liečbou proktologických ochorení! Pre toto stačí zavolať nám na bezplatné číslo 0800-200-000 a opýtať sa na to, čo by ste sa chceli dozvedieť o proktologických ochoreniach. Odpovede odborníkov medicínskeho centra DoktorPRO Bratislava na najfrekventovanejšie otázky budeme publikovať v ďalších číslach časopisu. Neváhajte využiť možnosť získať odborné odpovede na vaše otázky.

V prípade, že potrebujete rýchlu konzultáciu alebo akútnu pomoc, obráťte sa na medicínske centrum DoktorPRO Bratislava (telefonicky na číslo 0800-200-000). Nepodceňujte a neponechávajte riešenie proktologických problémov na ďalší deň, ochorenia nezmiznú samé.

- - Inzercia - -