Dnes je pondelok, 14.október 2019, meniny má: Boris
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Obrňte sa trpezlivosťou

jún 06, 2018 - 19:47
Zdá sa vám, že vaše telo už nie je také úplne sexi ako kedysi. Ak sa vám na stehnách, okrem tukových vankúšov, objavili aj nepekné hrbolčeky, mali by ste začať konať: boj s celulitídou je totiž beh na dlhú trať.


Možno vás trochu poteší, ale celulitída neprišla strašiť iba vás: „Je nevyspytateľná, objaví kedykoľvek a postihuje dokonca aj dievčatá v puberte. Podľa štatistík si asi dvadsaťpäť percent žien objaví prvé stopy celulitídy počas tehotenstva, rovnaké percento môže postihnúť ženy v období menopauzy,“ vysvetľuje MUDr. Tatiana Hudáková, dermatovenerologička z kliniky Envy. „Celulitídu majú na svedomí v prvom rade ženské hormóny, najmä estrogény, vďaka ktorým sa mení podkožie, prichádza k prestavbe tukového tkaniva, čo na koži uvidíte ako nerovnosti, ktoré silne pripomínajú pomarančovú kožu,“ dodáva odborníčka.


Čo vám pomôže v boji:
+upravte si životosprávu,
+prestaňte fajčiť,
+dodržiavajte pitný režim, ale sa bublinkovým nápojom,
+pite zelený čaj alebo z prasličky proti zadržiavaniu tekutín,
+stravujte sa zdravo a striedmo, vyhýbajte sa slaným jedlám, zvýšte príjem vitamínu C,
+obmedzte alkohol,
+bojujte so stresom,
+začnite sa viac hýbať, ideálne je bicyklovanie, chôdza, plávanie, jóga, kalanetika - aby ste zlepšili prietok krvi,
+kúpte si cielené kozmetické prípravky na zlepšenie mikrocirkulácie,
+chodievajte pravidelne na lymfodrenáže, prístrojové alebo manuálne,
+nezabúdajte na radiofrekvenčné a ultrazvukové prístroje,
+ak sa stav nezlepšuje, kúpte si kompresné pančuchy,
+sprchujte sa striedavo teplou a studenou vodou.


Prečo ešte nemáte pevný zadok a stehná, napriek tomu, že cvičíte pravidelne?
1 Máte sedavé zamestnanie
To, že dennodenné vysedávanie pri počítači vašej figúre neprospieva, vás asi už napadlo. Premýšľajte však i nad tým, ako sedíte. Krížite nohy? Tým bránite prúdeniu lymfy a idete naproti celulitíde. Nehovoriac ani o tom, že trápite aj svoj chrbát. Zabudnite na sedenie s nohou cez nohu a každú hodinu sa dôkladne pretiahnite.
2 Za pomarančovou kožou je genetika
Vznik celulitídy ovplyvňuje i genetika. Ak pomarančovou kožou trpí vaša mamička a hrboľaté stehná mala aj vaša babička, pravdepodobne budete s celulitídou tiež bojovať.
3 Určite vyskúšajte
Spevňujúce sérum Q10 energy+, ktoré vám vďaka zloženiu s koenzýmom Q10, L-karnitínom a výťažkami z lotosu dokáže eliminovať prejavy celulitídy už za desať dní, 75 ml, 9,49, €, Nivea

Tip redakcie
Klasika je najistejšia
Ak chcete schudnúť, nezačnite držať prísnu diétu, pretože telo bude reagovať opačne a dokonca ani celulitída sa vám nezlepší. Choďte na to klasicky: vyhoďte všetko vyprážané a mastné, jedzte veľa zeleniny a ovocia a najmä si dávajte malé porcie viackrát za deň – optimálne aj šesťkrát. Pite aspoň dva litre čistej vody denne a namiesto kávy si varte bylinkové čaje.
Vyskúšať môžete aj jablkovú kúru - určite si jeden deň v mesiaci, kedy budete jesť iba jablká, pokojne zjedzte aj dve kilá. Výborným doplnkom v boji proti celulitíde je aj výživový doplnok so sladkovodnou riasou Spirulina.


Viac sa dozviete v aktuálnom čísle mesačníka Slovenka Zdravie rodiny.

- - Inzercia - -