Dnes je štvrtok, 18.október 2018, meniny má: Lukáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jarná jogová inšpirácia

marec 18, 2018 - 15:17
Ak hľadáte tú správnu motiváciu, nechajte sa pohltiť nadšením inštruktorky jogy Vierky Ayisi. Rozhýbte sa po zime a načerpajte spolu s ňou pozitívnu energiu pri cvičení jogy.

Prečo je joga vhodná na prebudenie stuhnutého tela po lenivej zime?
„Joga človeku pomáha nadobudnúť flexibilitu. Spolu s ňou prichádza fyzická kondícia, zdatnosť, energia a sila. Dokáže vyliečiť bolesti chrbta, pozitívne meniť držanie tela a podnietiť prirodzené zhadzovanie prebytočných kíl,“ hovorí Vierka Ayisi a dodáva, „Pozitívne vplýva aj na to, ako vnímame sami seba a aj ľudí okolo nás. No a keďže joga harmonizuje a pretvára náš stav mysle a pocity na pozitívnejšie, tým sa začne aj celé naše okolie meniť k lepšiemu. Postupne si človek začne cvičenie prirodzene užívať a dokáže zosynchronizovať myseľ, dýchanie a telesné pozície - asány.“

Zacvičte si Inspirit Yogu s Vierkou cez Youtube
Cvičenie Inspirit yogy online, slúži ako forma cvičenia v pohodlí domova. Videá nájdete na youtube kanáli Inspirit agency. Sú určené pre začiatočníkov aj mierne pokročilých a kohokoľvek kto sa chce rozhýbať, ponaťahovať sa a venovať sa na pár minút počas dňa samému sebe.

Jesť či nejesť pred tréningom?
„Pred cvičením yogy minimálne hodinu a pol nejedzte. Ak končíte tréning neskôr večer, tak si po cvičení dajte už iba nejakú ľahkú večeru. Všeobecne platí, že strava, ktorú konzumujeme by mala byť živá, farebná a taká, aby sme sa po nej nemuseli zvaliť na gauč a ťažko tráviť,“ radí Vierka Ayisi.

Anjaneasana- Kosák
Jednou nohou zakročíme dozadu. Chodidlo zadnej nohy je na polo špičke. Koleno je vystreté (pre uľahčenie koleno môžeme položiť až na zem). Predné koleno je ohnuté a neprečnieva priehlavok prednej nohy. Chrbát je vyrovnaný v priamej osi. Ruky sú vystreté nad hlavou. Šija v rovine s chrbticou. Celé telo je spevnené.

Vierka Ayisi
Zakladateľka agentúry INSPIRIT, inštruktorka Yogy & Fit Inspirit cvičenia. Bývala tanečníčka a choreografka.

Perfektný jarný životabudič podľa Vierky
„Na jar si často pripravujem ovocné smoothies s chia semienkami, škoricou a ľanovým olejom. Nápoj ma zaručene nabudí a dodá telu potrebné vitamíny.“

Ostatné cviky nájdete v aprílovom čísle Zdravie rodiny.
Každú pozíciu treba držať aspoň 30 sekúnd alebo po dobu 4 pomalých nádychov a výdychov. Dýchanie je pri cvičení nesmierne dôležité.

- - Inzercia - -