Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ples v opere 2018 prepísal históriu: Vyzbierala sa rekordná suma!

január 29, 2018 - 15:41
Osemnásty ročník dobročinného Plesu v opere svojim výťažkom prekonal hranicu štvrť milióna eur! Jeho hostia a podporovatelia tak prispeli doposiaľ najvyššou sumou v histórii podujatia.

Výťažok použitý na naplnenie dobročinného poslania

Dobročinný Ples v opere od roku 2010 prispieva k  pozitívnym zmenám v našej spoločnosti. ,,Darí sa to aj vďaka našim vzácnym hosťom a ich štedrosti. Sme úprimne radi, že tento rok sa nám spolu podarilo prispieť na dobrú vec historicky najvyyšou sumou, a navyše sme po prvýkrát presiahli hranicu štvrť milióna eur. Všetkým zúčastneným patrí naša srdečná vďaka," uviedol Pavol Lančarič, zástupca hostiteľa Plesu v opere a generálny riaditeľ Orange Slovensko, ktorý spolu s riaditeľkou Plesu v opere Andreou Cocherovou dnes slávnostne odovzdal symbolický šek Koalícii pre deti SLovensko a Nadácii pre deti Slovenska.

Záujem o dobročinné poslanie Plesu v opere a ochota pomáhať z roka na rok stúpa, o čom svedčí aj mimoriadna výška vyzbieranej sumy v hodnote 254 620 eur. Mnohí z hostí aj tento rok prispeli na dobročinné poslanie nad rámec minimálneho príspevku. Okrem toho si Ples v opere našiel svojich podporovateľov aj medzi ďalšími významnými osobnosťami spoločenského, kultúrneho a hospodárskeho života, ktoré taktiež podporili jeho dobročinný zámer a to aj napriek tomu, že sa podujatia nemohli osobne zúčastniť.

,,Osemnásty ročník priniesol viacero výnimočných okamihov. Nás však predovšetkým teší, že ani po toľkých rokoch neutícha záujem o túto významnú udalosť. Práve naopak. Nesmierne si ceníme, že nad 18. ročníkom Plesu v opere dokonca prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky, pán Andrej Kiska," dodal Lančarič. 

Výťažok z 18. ročníka poputuje v plnej výške mimovládnym neziskovým organizáciám Nadácii pre deti Slovenska a Koalícii pre deti Slovensko na vznik programu, ktorý prispeje k lepšie a širšie možnosti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. ,,Úprimne nás suma výťažku ohúrila. Sme veľmi radi, že práve téma inkuzívneho vzdelávania našla u hostí Plesu v opere takú pozitívnu odozvu," povedal Ondrej Gallo, riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska. 

Ples v opere za uplynulých deväť rokov dokázal, že vie byť taktiež silnou morálnou oporou pre dotknutých ľudí a organizácie. ,,Ples v opere okrem finančnej pomoci pomáha otvárať i neľahké témy v našej spoločnosti. Vyvolanie verejnej diskusie je dôležitou súčasťou nášho dobročinného poslania - snažíme sa, aby sa o problémoch vedelo, nahlas hovorilo, aby nám neboli ľahostajné a aby sa riešili," vysvetlila riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová.

Významnú rolu podpory nielen zo strany plesových hostí, ale aj širšej verejnosti potvrdila ambasádorka dobročinného poslania a stála členka Čestného plesového výboru Emália Vášáryová: ,,V živote je dôležité všímať si osudy ľudí v našom okolí, skúsiť sa vžiť do ich kože a každodenných bojov, podať pomocnú ruku a hovoriť o ich príbehoch ďalej."

Na slávnostnom odovzdávaní symbolického šeku nechýbala ani úspešná športovkyňa Veronika Vadovičová, ktorá sa tento rok stala podporovateľkou dobročinného zámeru, na ktorom sa taktiež zhostila vzácnej úlohy úderu na gong: ,,Stredná škola mi ukázala, ako môžem robiť veci inak, tak, aby som ich robila po svojom, ale výsledok bol rovnaký ako pri zdravých deťoch, čo bolo skvelé. Budem úprimne rada, ak čo najviac detí so zdravotným znevýhodnením na Slovensku dostane takú šancu. Nesmierne si preto vážim organizátorov Plesu, že práve 18. ročník poukázal na tento spoločenský problém," prezradila Veronika, ktorá má s touto problematikou osobnú skúsenosť.

Organizátori na dnešnom podujatí taktiež predstavili Plesovú kroniku odkazov a prianí pre všetkých, ktorým toto podujatie pomáha. Okrem členov Čestného plesového výboru do nej svoje prvé povzbudivé slová zapísali známe osobnosti a tohtoroční plesoví hostia Dominik Hrbatý, Renáta Názlerová či Lucia Hurajová.

- - Inzercia - -