Dnes je štvrtok, 28.máj 2020, meniny má: Viliam
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tá „zahanbujúca“ choroba!

september 14, 2017 - 11:01
Tá „zahanbujúca“ choroba, pomyslí si väčšina z nás, keď sa spomenú hemoroidy. Medzitým, takmer polovica obyvateľstva zemegule trpí touto chorobou. A ťažko povedať, koľko ľudí už tuší, že ju má, no odďaľuje návštevu lekára!

Typickými symptómami hemoroidov sú krvácanie a pocity bolesti pri vyprázdňovaní, svrbenie a neustály diskomfort. Rozpoznať chorobu nie je až také zložité, no presnú diagnózu vám predsa len určí lekár. Podobné symptómy sú charakteristické aj pre iné choroby konečníka. V každom prípade sa treba bezodkladne obrátiť na proktológa – odborníka, zaoberajúceho sa chorobami konečníka a análneho otvoru. Lekár si Vás vypočuje a potom vykoná dôsledné vyšetrenie, ktoré pozostáva z niekoľkých etáp a navrhne liečbu, ktorá bude práve pre Vás nevyhnutná.

Kto má predispozíciu na hemoroidy?

Ak vašich rodičov trápili hemoroidy, tak je pravdepodobné, že toto ochorenie môžete mať aj Vy. Často je spojené s rozšírenými žilami na nohách. Okrem toho, aj počas tehotenstva sa môžu objaviť prvé príznaky hemoroidov. Hemoroidy môžu mať aj ľudia, trpiaci zápchami. Ak máte málo pohybu alebo práve naopak váš organizmus zažíva silnú fyzickú záťaž, hrozia vám problémy s konečníkom. Konzumácia štipľavej stravy vo veľkých množstvách, nedostatok potrebného množstva vlákniny v dennom jedálničku, nadmerná konzumácia alkoholu taktiež môžu byť príčinou ochorenia konečníka.

Proktologické oddelenie kliniky DoktorPRO je vybavené počítačovým systémom, ktorý umožňuje nielen správne stanoviť diagnózu, ale aj sledovať priebeh liečby samotným pacientom. Na obrazovke počítača sa zobrazujú snímky stavu hemoroidálnych uzlov, ktoré sa robia videorektoskopom. Tieto snímky sa uložia do elektronickej karty pacienta. Lekár urobí snímky uzlov pred liečbou a pri každej návšteve pacienta u lekára. Teda aj lekár, aj pacient môžu monitorovať priebeh liečby a uzdravenia sa.

„Sú hemoroidy chorobou moderného človeka?“ opýtate sa. Ani HIV, ani obezitu, ani cukrovku, ani problémy s imunitou nenájdete v dielach antických lekárov. No predstavte si, že hemoroidy áno! Skúsenosti s liečbou hemoroidov máme už približne 4000 rokov. Zvyčajne ide o výhradne chirurgické a príliš radikálne riešenie tejto otázky.

Klinika DoktorPRO Bratislava urobila bodku za stáročnou chirurgickou praxou v liečbe hemoroidov! Načo vystavovať pacienta mučivým zákrokom a operáciám, ak vo väčšine prípadov je možné vyliečiť ich počas niekoľkých sedení u odborníka. Bez hospitalizácie! Bez operácie a narkózy! Bez vytrhnutia z bežného života! Moderné prístroje a pokrokové medicínske metódy kliniky DoktorPRO umožňujú vyliečiť hemoroidy a trhliny konečníka (fisúry) približne u 96 % pacientov, ktorí požiadajú o pomoc. Sieť DoktorPRO sa špecializuje PRÁVE NA BEZOPERAČNÚ liečbu hemoroidov a fisúr!

Netreba sa vystavovať riziku v súvislosti s vykonaním akejkoľvek operácie. A ak sa práve teraz horúčkovito snažíte prísť na to, ako si nájsť čas na liečbu, nezúfajte. Na začiatok zavolajte na kliniku DoktorPRO 0800-200-000, telefonicky získajte prvotné informácie a objednajte sa k lekárovi. Vaša prvá návšteva kliniky DoktorPRO bude vaším prvým a správnym krokom na ceste za uzdravením!

- - Inzercia - -