Dnes je pondelok, 01.jún 2020, meniny má: Žaneta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vera Wisterová o rodine, zdraví a práci: Na Vianoce nás vždy niekde nakŕmia

november 23, 2016 - 15:05
„Aj keď som si vždy o sebe myslela, že som kočovníčka a nepotrebujem mať stály domov, teraz som zistila, že je to všetko inak,“ smeje sa moderátorka Vera Wisterová, ktorá si s rodinou užíva nový pocit stability. Usadlým vianočným zvykom však stále na chuť neprišla.

Ešte niekoľko mesiacov dozadu ste si neboli istá, ako dlho zostanete s rodinou na Slovensku. Tak čo, zostávate?

Áno, aktuálne zostávame. Mám pocit, že som dospela do štádia, keď v živote potrebujem stabilitu. Aj keď som si vždy o sebe myslela, že som rockenrollový typ, hipisáčka a kočovníčka, teraz som zistila, že je všetko inak. Že pocit domova a istoty potrebujem aspoň na chvíľku. Zároveň som posledné mesiace pracovala na projekte Návštevníci pre televíziu JOJ, vrátila som sa do Fun rádia a syn tu má škôlku, v ktorej je veľmi spokojný. Manžel stále lieta za prácou, no uznal, že Slovensko je aj pre neho dobrá východisková pozícia. Takže najbližšie obdobie určite zostávame.

Harlow už chodí do škôlky, no Theo má len dva a pol roka. Ako stíhate starostlivosť o deti popri novej práci v rádiu?

Roky som tajne túžila po návrate do rádia. Teraz to prišlo a je to perfektné, veľmi si tú prácu užívam. Robím víkendové vysielanie, takže týždeň trávim doma s deťmi a cez víkend si chodím oddýchnuť do vysielania. Je to pre mňa taký mozgový reset, ktorý podľa mňa potrebuje každá žena na materskej. Prostredníctvom rádia mám s poslucháčmi intímny a bezprostredný kontakt. Posielam im pesničky, ktoré im robia dobrú náladu a cítim pocit sebarealizácie a radosti. Inak sa všetko snažím stíhať najlepšie, ako sa len dá. Tak ako všetky pracujúce mamy.

unnamed_2.jpg

Foto: 
archív

Mamy často trápi pocit viny, keď po alebo počas materskej dovolenky nastupujú do práce. Aké to bolo pre vás?

Bolo to pre mňa veľmi ťažké. Nikdy predtým som si neuvedomila, aké náročné môže byť pre ženu „prepnúť“ z vláčikov, lega a plyšových zvieratiek na svet dospelých ľudí. Zároveň to pre mňa bolo ťažké aj emočne. Na začiatku, keď som opäť nastúpila do pracovného kolotoča, mi synovia neustále veľmi chýbali. O tom, aké ťažké je pre ženy nechať doma malé deti a vrátiť sa do práce sa u nás veľa nehovorí. Tvárime sa, že všetko bez problémov zvládame. Obdivujem ženy, ktoré nemajú na výber, musia sa vrátiť do práce, a dokážu sa prekonať a plne sa sústrediť. Ja som mala to šťastie, že som mala na výber a nešla som, kým som o tom nebola úplne presvedčená. Aj tak to však bolo veľmi náročné. 

Najťažšie je odísť do práce a nechať doma dieťa, ktoré je navyše choré. Máte nejaký osvedčený recept proti chrípke a prechladnutiu, ktorý synom preventívne ´ordinujete´?

Mojim deťom zaberá ako prevencia klasický C-vitamín. U nás to spoľahlivo funguje a céčko dávam nielen im, ale užívam ho preventívne aj ja. Keď vidím, že im začína nádcha, zvýšim dávku céčka a väčšinou to pomôže zastaviť ochorenie už v zárodku. Kašeľ u nás spoľahlivo zmierni cibuľa s medom. Ak mám pocit, že má jeden z nich alebo obaja nábeh na nejakú chorobu, nechodím s nimi von. V našej rodine priebeh choroby skracuje minimum fyzického pohybu a liečenie doma ´na izolačke´.

vera_harli_plaz.jpeg

Foto: 
archív

Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKA ZDRAVIE RODINY

- - Inzercia - -