Dnes je štvrtok, 24.január 2019, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bylinky ako účinný bojovník nielen proti nachladnutiu

november 18, 2016 - 11:24
Ešte pred dvesto rokmi boli takmer jediným prostriedkom k uzdraveniu. História ich užívania na liečbu chorôb siaha dokonca až do roku 4000 pred n. l. Reč je o liečivých rastlinách – bylinkách. Od liečby pomocou byliniek dnes paradoxne ustupujeme a nahrádzame ich liekmi. Pritom práve bylinky sú pre liečbu prechladnutia najúčinnejšie a zároveň najšetrnejšie pre náš organizmus.

Pridávať sušené či čerstvé bylinky do jedla je úplne bežné. V poslednej dobe sa vraciame aj k ich domácemu pestovanie. Dodávajú nášmu jedlu vynikajúcu chuť a vôňu, krásne dopĺňajú kuchyňu a sú zdravé. Niektoré bylinky sú vhodné na ochucovanie pokrmov, iné majú liečivé účinky, a preto sa často používajú v čajových zmesiach, určených na prípravu nálevov.

S cieľom bojovať proti nachladnutiu prichádzajú aj lahodné funkčné čaje PICKWICK využívajúce silu starostlivo vybranej kombinácie byliniek. „Funkčné čaje sa vyznačujú kombináciou liečiviek, ktoré sa vo vzájomnom pôsobení dopĺňajú a zosilňujú, teda vo výslednom efekte je ich pôsobenie oveľa výraznejšie,“ dopĺňa praktická lekárka MUDr. Janka Tóthová. Od klasického čierneho čaju s medom a citrónom sa odlišujú obsahom byliniek, ktoré v správnej kombinácii pomáhajú pri konkrétnom probléme a čaje sú tak oveľa účinnejšie.                              

Herbalis Nachladnutie so zázvorom

Ochutnajte zmes silného zázvoru, kvetu bazy čiernej, lipového kvetu a feniklu. Výrazná zázvorová chuť je doplnená o ľahké tóny slezu a tymianu. „Zahrievajúci a po stáročia známy koreň zázvoru naštartuje imunitný systém, kvet bazy čiernej napomôže poteniu a fenikel s tymianom podporí uvoľnenie hlienov z horných a dolných dýchacích ciest,“ hovorí MUDr. Tóthová. Táto kombinácia funguje ako ideálna prevencia proti a pri prechladnutí.  

pickwick-nachlazeni_sk.jpg

Foto: 
pickwick

Herbalis Priedušky s lipovým kvetom

V čaji PICKWICK Herbalis Priedušky nájdete bylinky napomáhajúce pri kašli a správnej činnosti dýchacieho systému. Okrem lipového kvetu obsahuje tymian, ktorý pôsobí protizápalovo, mätu, aníz, fenikel obyčajný pre podporu imunity, materinu dúšku a šalviu. „Prítomný lipový kvet je potopudný, dominujúci fenikel zvýši pohyb riasinkového epitelu dýchacích ciest, a tým urýchli vykašliavanie. Prítomný aníz prináša špecifickú chuť a vôňu a okrem synergického vplyvu na zvýšenie sekrécie hlienov pôsobí tiež protizápalovo,“ vysvetľuje Tóthová.

pickwick-prudusky_sk_.jpg

Foto: 
pickwick

Herbalis Trávenie s extra silnou mätou

Tento funkčný čaj obsahuje zmes byliniek najúčinnejších pri tráviacich problémoch. Čajová zmes je špecifická obsahom extra silnej mäty zo štátu Oregon, ktorá vyniká vyšším obsahom olejovej zložky a výraznejšou chuťou v porovnaní s európskou mätou. Silnú chuť mäty dopĺňa harmanček, fenikel, koreň, sladké drievko a sviežo voňajúca medovka. 

pickwick-zazivani_sk.jpg

Foto: 
pickwick

www.pickwick.sk  

 

- - Inzercia - -