Dnes je pondelok, 25.máj 2020, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bojovníčka za zdravie Meryl Streep: Poznáme tajomstvo jej energie, úsmevu i dobrej postavy

október 18, 2016 - 09:56
Prezývku „úžasná“ dali herečke Meryl Streepovej jej filmoví kolegovia spočiatku za jej výnimočné herecké schopnosti. Dnes ju tak volajú nielen herci, ale aj všetci, ktorí spoznali jej dravosť v boji za zdravé potraviny, za rovnoprávnosť žien a aj jej výnimočný talent v kuchyni.

Meryl Streepová momentálne exceluje vo filmovej role, ktorá by sa na akúkoľvek hollywoodsku herečku hodila väčšmi ako na ňu. Vo filme Božská Florence hviezda stvárňuje Florence Foster Jenkinsovú, speváčku, ktorá si lásku publika kúpila drahými kostýmami a nedokonalým speváckym prejavom. Meryl Streepová je presný opak svojho najaktuálnejšieho alterega.

Hviezda disponuje charizmou, výnimočným hereckým talentom, diplomom z prestížnej univerzity Yale, rekordnými devätnástimi nomináciami na Oscara a tromi udelenými zlatými soškami. „Ženy sú v hraní lepšie než muži. Prečo? Pretože musíme byť. Úspešne presvedčiť niekoho väčšieho ako vy o niečom, čo nepozná, je pre nás (ženy) vlastnosť potrebná na prežitie. Vlastnosť, vďaka ktorej sme prežili tisícky rokov,“ definovala hranie „úžasná“ Meryl, mama štyroch detí, najúspešnejšia herečka súčasnosti a bojovníčka za práva žien a kvalitné zdravé potraviny.

Prečítajte si tiež: Silnejšia po každej stránke: Inšpirujte sa Kristínou Farkašovou, Zuzanou Haasovou, Andreou Coddington a ďalšími

Diktát ju nezničil

Hviezda filmov Železná Lady a Mamma Mia si aj na prahu sedemdesiatky udržuje perfektnú postavu. Na rozdiel od mnohých hereckých kolegýň však neprepadla závislosti od cvičenia ani od noža plastického chirurga. „Nikdy som niečo nerobila stále dokola. Myslím si, že je to dobre. Nie som typ, ktorý by bol čímsi posadnutý,“ tvrdí o sebe herečka. Herečka zároveň roky upozorňuje na tvrdý diktát krásy v Hollywoode a bojuje za rovnoprávnosť žien vo filmovom priemysle.

„Pre ženy platia vo filmovom biznise iné pravidlá ako pre mužov. My ženy s týmto vedomím už vyrastáme. Zmena môže nastať, len ak sú ľudia vyspelí a sedia spoločne na mieste, kde sa prijímajú dôležité rozhodnutia. Dá sa to, len ak sa posunú a vpustia dnu iných – ľudí inej farby pleti, tých, ktorí nevyzerajú ako oni a ženy. Tými, ktorí majú dnu vpustiť aj iných myslím, samozrejme, mužov. Otázka postavenia žien je problémom mužov.“

Mohlo by vás zaujímať: Módna polícia z BMD v Prahe: Slovenky opäť hviezdili!

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKA ZDRAVIE RODINY

- - Inzercia - -