Dnes je nedeľa, 16.december 2018, meniny má: Albína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zachráňme si korunu krásy: Vieme, čo zaberá na padanie vlasov!

august 30, 2016 - 13:20
Vlasy sú symbolom krásy, zdravia a vitality. Majú veľký vplyv na náš výzor a psychiku. Preto nás trápi, ak strácajú na objeme a kvalite. Nehovoriac o tom, ak prestanú rásť vôbec. Reakčné či chronické vypadávanie vlasov trápi v poslednom čase čoraz viac mužov a žien. Na to, čo robiť v prípade, ak nezaberajú žiadne toniká či výživné kúry sme sa opýtali špecialistky MUDr. Lucie Podhorovej z kliniky Dermarevolta v Bratislave-Jarovciach.

Mezoterapia

Dokáže dnešná medicína odhaliť reálnu príčinu padania vlasov? Ako prebieha samotná liečba?

Základom zistenia príčiny padania vlasov je podrobná anamnéza. Niekedy už na základe nej dokážeme určiť diagnózu a odporučiť vhodnú terapiu. Ak je príčina padania vlasov napriek dôkladne odobratej anamnéze stále nejasná, máme k dispozícii moderné diagnostické pomôcky ako digitálna trichoskopia a fototrichogram. Čo sa týka samotnej liečby, okrem klasických možností máme dnes k dispozícii mezoterapiu alebo aplikáciu vlastnej plazmy do oblasti vlasovej pokožky.

Ako zákrok prebieha?

 
Lekár aplikuje účinný roztok do oblasti vlasovej pokožky metódou mezoterapie – drobnými intradermálnymi vpichmi tenkou ihličkou. Štandardne odporúčame 8 sedení s týždňovým odstupom. Na udržanie výsledkov 1 sedenie mesačne.

Posilnenie vlasov metódou PLAZMALIFTING

Aký je princíp fungovania tejto metódy?

Po odobratí krvi pacienta a jej spracovaní pomocou špeciálnej centrifúgy získame autológnu plazmu bohatú na trombocyty, ktorú následne aplikujeme vhodnou mezoterapeutickou technikou do cieľovej oblasti. Plazmu bohatú na trombocyty si možeme dovoliť nazvať „elixírom mladosti“. Obsahuje vysoké koncentrácie rastových faktorov, bielkovín, vitamínov, ktoré stimulujú regeneračné procesy, zvyšuje oxygenáciu tkanív.

Čo možno urobiť vtedy, ak je proces nezvratný?

Mnoho mužov, no čoraz viac i žien trpí alopéciou. Finálnou otázkou riešenia ireverzibilnej (nezvratnej) alopécie (plešatosti) je buď transplantácia vlastných vlasov, alebo najnovšie aj implantácia umelých biokompatibilných vlasov Biofibre. Táto metóda predstavuje prirodzené, efektívne a rýchle riešenie pre mužov aj ženy trpiacich plešatosťou.

Na základe vašich odborných zručností sa vám ako jedinej klinike na Slovensku podarilo získať certifikát na implantáciu vlasov metódou Biofibre. Čo čaká pacienta, ak sa rozhodne pre túto implantáciu? 

Samotnej implantácii predchádza test znášanlivosti umelých vlasov, pri ktorom implantujeme 100 vlasov a čakáme, či nedôjde k nežiaducej reakcii. Ak je všetko v poriadku, o mesiac môžeme pristúpiť k zákroku. Ten prebieha v lokálnej anestéze. Pomocou implantačnej ihly implantujeme postupne každý vlas osobitne do presne definovanej hĺbky. Implantácia trvá niekoľko hodín, závisí od počtu implantovaných vlasov. Výsledok je viditeľný okamžite. Po zákroku je potrebné dodržiavať zvýšenú starostlivosť o pokožku hlavy a pravidelne chodiť na kontroly k dermatológovi. Vlasy Biofibre je možné farbiť farbami bez amoniaku. Zákrok je v prijateľných cenových reláciách, ktoré závisia od počtu implantovaných vlasov. Tie sú trvalo implantované na celý život. Radosť a zmenenú kvalitu života, ktorú má človek potom, keď má na hlave opäť svoju korunu krásy, našej práci dáva zmysel a musíme priznať, výsledok nás často dojíma.

14191567_10154437159081119_595997265_o.jpg

Missky v Dermarevolte
Missky v Dermarevolte
Foto: 
Ramon Leško
Missky v Dermarevolte

Hodnotenie Miss LENKY TEKELJAKOVEJ, 23 rokov 

„Na posilnenie mojich vláskov, ktoré boli oslabené, som sa rozhodla absolvovať vlasovú mezoterapiu  na klinike Dermarevolta, ktorú som si vybrala pre najmodernejšie technológie v oblasti dermatológie a estetickej medicíny a svetovým odborníkom. Musím priznať, že som mala zo zákroku trošku obavy, či nebude bolestivý, ale musím povedať, že som počas zákroku nepociťovala žiaden diskomfort. Pani doktorka Podhorová bola veľmi príjemná a všetko mi vysvetlila. Do oblasti vlasovej pokožky mi aplikovala účinný roztok metódou mezoterapie – drobnými vpichmi tenkou ihličkou. Ak majú ľudia problém s padaním vlasov, ak sú ich vlasy oslabené alebo začínajú vypadávať, je lepšie prísť skôr a všetko podchytiť v zárodku. Keď sa tieto veci zanedbajú, liečba je oveľa náročnejšia.“

- - Inzercia - -