Dnes je štvrtok, 20.september 2018, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rádiofrekvečne asistovaná liposukcia BodyTite

august 25, 2016 - 14:22
Či si to chceme priznať alebo nie, žijeme v dobe a kultúre, kde záleží na hmotnosti a na kontúrach tela. Nie je preto prekvapením, že liposukcia je jednou z najčastejších estetických operácií na svete. Snaha o vytvorenie metódy, ktorá by dokázala efektívne odstrániť a vyrysovať tukové tkanivo, popri tom významne sťahovať mäkké tkanivá, a zároveň redukovať vznik modrín, opuchu a bolesti poháňa zdokonaľovanie techník liposukcie stále dopredu.

Rádiofrekvečne asistovaná liposukcia BodyTite patrí k novšej generácii technológií liposukcie. Takáto kombinácia invazívnej rádiofrekvencieliposukcie predstavuje v súčasnosti jednu z najefektívnejších techník na formovanie tela.

Invazívna rádiofrekvencia zabezpečuje (zjednodušene povedané) rozrušenie tukového tkaniva a spojení medzi kožou a obalmi svalov. To umožňuje ľahšie odsávanie tuku aj následné stiahnutie kože. Princíp reakcie kože spočíva v ovplyvnení jednej z jej základných zložiek - kolagénu. Ten sa vekom mení a koža stráca elasticitu, čo sa môže odzrkadliť aj po odsatí väčšieho množstva tuku. Tepelná energia používaná pri tejto metóde nielen naruší tukové bunky, ale prispeje k remodelácii kolagénových vlákien, ich opätovnému vypnutiu ako aj tvorbe nového kolagénu. Takto sa dosiahne, aby sa koža odsatej oblasti prispôsobila a vylepšili sa kontúry tela, najmä v oblasti pásu a brucha, eventuálne vonkajších a vnútorných  stehien.

Na dosiahnutie lepšieho a kvalitnejšieho efektu sa pri zákroku využíva prístroj na vibračnú liposuckiu - Power Assisted Liposuction (PAL), ktorý zabezpečuje precízne odsatie aj väčšieho množstva tuku v problematických oblastiach. Použitie techniky PAL zároveň výrazne skracuje čas operácie, umožňuje odsať viac miest naraz a minimalizuje riziko vzniku nerovností povrchu, ktoré môžu vzniknúť po klasickej liposukcii.

shutterstock_284718569.jpg

Foto: 
Shutterstock

Neoddeliteľnou súčasťou celého výkonu je využitie tzv. tumescentnej techniky, ktorá redukuje krvácanie pri operácii, ako aj pooperačnú bolesť.

Kombinácia uvedených techník umožňuje v závislosti od rozsahu, počtu odsávaných plôch a požiadaviek pacienta realizovať zákrok nielen v celkovej, ale aj lokálnej anestézii. 

 Najčastejšie odsávané oblasti:

 • brucho
 • boky
 • ramená
 • podbradok (NeckTite)
 • chrbát
 • vonkajšie a vnútorné stehná
 • lýtka
 • tvár (FaceTite)
 • prsia (u mužov)                

Výhodné sú kombinácie lokalít: 

 • brucho, boky, pás
 • vonkajšie a vnútorné stehná, kolená
 • chrbát a boky

V mnohých prípadoch technika liposukcie BodyTite umožňuje vyhnúť sa veľkým operáciám typu abdominoplastiky, ktorú sprevádza dlhodobejšia rekonvalescencia a podstatne vyššie riziko komplikácií. V zložitých prípadoch zas liposukcia Body Tite umožňuje zmeniť veľkú abdominiplastiku na tzv. miniabdominiplastiku, ktorú možno urobiť aj v lokálnej anestézii.

 

Kontakt:

Ambulancia plastickej chirurgie, MUDr. Peter Chovan, 0948923077

- - Inzercia - -